Loft Caz Buluşması: Cem Tan Quintet, Konstrukt

Caz kültür gazetesi Loft Caz’ın tertiplediği ve Cem Tan Quintet ve Konstrukt’ın sahne alacağı Loft Caz buluşması için 14 Nisan’da bir araya geliyoruz!

016 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Outro Music Store’un kurgulamış olduğu ve aynı ekipten çıkma Müzik Hayvanı, Listening Shelter, Audioban gibi konseptlerden biri olan Loft Caz; Caz kültürü yazıları, özel röportajlar ve buluşmalarıyla Caz sahnesinin hareketlenmesine de önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

CEM TAN QUINTET
Davulcu Cem Tan’ın kurduğu Quintet sahnedeyken Cem Tan bizlere off-beat ritmleriyle, bir davul setinin ötesinde ‘linear zamanın’ kendisinin de bir enstrüman olarak kullanılabildiğini kanıtlıyor olacak.

KONSTRUKT
2008 yılında Umut Çağlar ve Korhan Futacı tarafından İstanbul’da kurulan Konstrukt müzikal serüvenlerinde, Peter Brötzmann, Joe McPhee, Akira Sakata, Evan Parker, Marshall Allen, Thurston Moore, Keiji Haino, William Parker, Okay Temiz gibi birçok değerli müzisyenle aynı sahneyi paylaştı ve ortak çalışmalar gerçekleştirdi. 

Saalfelden Caz Festivali, Konfrontationen Nickelsdorf, Krakow Jazz Autumn, Tusk, Zuma Fest, Jazztopad, Sant’Anna Arresi Caz Festivali, A L’Arme!, Roskilde gibi önemli uluslarası festivallerde de boy gösterdi ve bu süre zarfında neredeyse tüm avrupayı gezdi. 

Gece boyunca Berk Sayan DJ Kabininde olacak.

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 Cem Tan Quintet, Konstrukt

Konum