Dayanışma İçin Müzik: Cemiyette Pişiyorum, Öncesi: Deli Gömleği

Dayanışma İçin Müzik konserleri kapsamında, yerli punk sahnesinden kült isimlerinden Cemiyette Pişiyorum ve öncesinde Deli Gömleği ile 14 Nisan akşamı buluşuyoruz.

Pozitif olarak dayanışmanın gücüne inanıyoruz, yaşadığımız bu felaketin etkilerini ancak dayanışmayla ve birlikteliğimizle azaltacağımızı biliyoruz. Kültür-sanat kurumları paydaşları olarak; sanatçılarla ve sanatçı yönetim ekipleriyle dayanışma içerisinde, topluma destek olacağımız ve kültür-sanatın sürdürülebileceği bir süreç için çalışıyoruz. Bütün ahalimizi ve müziksever misafirlerimizi bu sürecin bir parçası olmak üzere davet ediyoruz ve desteklerini bekliyoruz. 

23 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştireceğimiz “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamını 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla bağışlayacağız. Programda yer alan sanatçılarımızın değerli destekleriyle mümkün olan bu dayanışma konserlerin bilet satış gelirleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yarattığı deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek üzere kullanılacak “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na katkıda bulunacaktır. Biletix ve Mobilet’in destekleriyle, yapılacak olan satışlarda hizmet bedeli eklemesi yapılmayacaktır. Detaylı bilgi için: https://babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik

Cemiyette Pişiyorum 

2000 senesinde Beyoğlu’nda kurulan ve yolculuğu günümüze kadar süregelen Cemiyette Pişiyorum; alt kültür hikayelerini anlatan şarkılarıyla punk kökeninden fazla uzaklaşmadan zamanın ruhunu yoklamaya devam ediyor. Yerli punk camiasının kült ekiplerinden Cemiyette Pişiyorum’un parçalarına hep beraber eşlik etmek için bir araya geliyoruz. 

Deli Gömleği

Punk ve grunge temelinde birçok kayıt yayımlayan Deli Gömleği, uzun soluklu müzik hayatı boyunca yurt içi ve yurt dışında farklı şehirlerde, festivallerde ve mekanlarda performanslar verdi. Sessizliğini yeni teklisiyle bozarak dinamik performanslarına yeniden start veren Deli Gömleği; gitarların sesini kısmaya yanaşmadan, ritmik davullara ve yerinde duramayan bas melodilerine eşlik eden sözleriyle Cemiyette Pişiyorum öncesinde geceyi başlatacak. 

Gecenin biletlerine Biletix’ten ve Mobilet’ten ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Dayanışma İçin Müzik: Cemiyette Pişiyorum, Öncesi: Deli Gömleği

Konum