Love & Reggae

Barışın ve koşulsuz sevginin müzikal ifadesi reggae’nin efsane ismi Big Youth ile türün Türkiye’deki temsilcisi Sattas, “Babylon Presents” konser serisi kapsamında 14 Şubat 2015 Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’da sahne alacak.

Önemli Not:

Bu akşam (14 Şubat 2015 Cumartesi) gerçekleştirilecek Babylon Presents: Love & Reggae gecesi kapsamında sahne alacak U-Roy, geçirdiği ani bir rahatsızlık nedeniyle geceye katılamıyor.

Babylon Presents: Love & Reggae gecesi programı Volkswagen Arena’da planlandığı gibi diğer sanatçılarla devam ediyor. Yeni akışı aşağıda bulabilirsiniz.

Elimizde olmayan sebeplerden dolayı yaşanan değişiklik nedeniyle tekrar özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. 

"Babylon Presents: Love & Reggae" buluşması Jamaika'nın ulusal müziğini, Afro-Amerikan ritimlerini ve sevginin alışılmış halinin sınırlarını terkederek, en saf ve doğal halini yansıtan reggae'nin birleştirici gücünü tek çatı altında topluyor. Babylon, klişelerden sıyrılıp müziğin birleştirici gücü ve reggae'nin inanç, aşk, barış şemsiyesi altında alternatif bir Sevgililer Günü programı sunuyor.

Rastafarianizm'e yaptığı göndermelerle reggae'yi bir düşünce şekli olarak benimseyenler arasında efsane haline gelen, türün vazgeçilmez deejaylerinden Big Youth ve root reggae'nin 2004'ten bu yana Türkiye'deki yegane temsilcisi haline gelen Sattas, "Babylon Presents: Love & Reggae" buluşmasında, aynı sahnede bir araya geliyor.

BIG YOUTH


Gerçek ismi Manley Augustus Buchanan olan Jamaika asıllı Big Youth'un müzikal kariyeri 1970'lerde başladı. U-Roy'dan etkilenerek reggae'ye özel bir vokal tekniği olan toasting'te ustalaşan Big Youth; Jimmy Radway, Lee Perry ve Phil Pratt gibi prodüktör için singlelar yaptı. Keith Hudson'ın plak şirketi Imbidmts etiketiyle çıkardığı ilk single'ı Hudson'ın "We Will Work It Out" adlı parçasının özgün bir yorumuydu. Single, Jamaika'da kısa sürede bir numaraya yükseldi. 1973'te "Screaming Target" adı altında çıkardığı ilk albümü bugün halen en önemli reggae klasikleri arasında sayılmaktadır. Big Youth 2000'lerin başında ünlü dub prodüktörü Twilight Circus ile "Daniel in the Lions Den" ve "What We Need Is Love" isimli iki hit single çıkardı. 

Etkinlik Programı

19:00 Kapı Açılış
19:00 Bosphoroots Reggae Band
19:45 Ras Memo and Mahi
20:45 Sattas
21:45 Da-Frogg Eyez and Firuzaga
22:15 Big Youth
23:45 Da-Frogg Eyez and Selekta Firuzağa

Konum