Plaid (Live) & Objekt (DJ Set)

Neo-electro, ambient ve electro-techno kavramlarını harmanlayarak yaratıcılığın sınırlarını zorlayan Plaid, Berlin müzik sahnesinden Objekt ile 15 Kasım gecesi Babylon'da.

Plaid Ed Handley ve Andy Turner birlikteliğiyle ortaya çıkan Plaid, başta "Def Squad" adı altında bir breakdance topluluğu olarak tanınmaya başladı. İkili müzikal yolculuklarına Plaid adını alarak ve tarzlarında değişiklikler yaparak devam etmeyi seçti ve 1991 yılında ilk albümleri olan ‘Mbuki Mvuki’yi yayınladı. 1995 yılında Björk ile dünya turuna çıkan grup bugüne kadar “Clear”, “Black Dog Productions”, "Warner" ve "Warp records" etiketleri altında birçok albüm ve EP yayınlayarak gönüllerde taht kurdu.

"Andy Turner ve Ed Handley , canayakın melodileri, sıcak tonları ve ilginç teknikleriyle dikkatle oluşan kayıtları ile pür dikkat düzenlenmiş titiz kayıtlar sunuyor." – Pitchfork

Objekt

TJ Hertz tarafından Berlin’de machine müzik maceralarına aralıksız devam eden Objekt elektroloji ve teknolojinin karmaşık sarmalını benimseyen bir müzik anlayışıyla dünyayı dolaşıyor. Dinleyicilere müzik ve dans adına her şeyini sunan bir kimliğe sahip olan Objekt, The Quietus’un da deyişiyle tam bir mekanizma estetiği.

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
22:00 fasitdaire
23:00 Plaid
00:30 Objekt

Konum