Amiina

İzlandalı ambient-folk orkestrası Amiina 15 Nisan’da Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali kapsamında ilk kez İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor.

"***Bu etkinlik ""Sessiz Konser” politikamız kapsamındadır. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

İlk olarak Hildur Ársælsdóttir, Edda Rún Ólafsdóttir, Maria Huld Markan Sigfúsdóttir ve Sólrún Sumarliðadótt’lu kadrosuyla İzlanda’nın müzik dünyasına sunduğu en önemli oluşumlardan Sigur Ros’a bazı performanslarında hem de () ve Takk... albümlerinde stüdyoda eşlik ederek adlarından söz ettirmişlerdi.  2004’te Animamina EP’leri ile bağımsız projelerinin ilk meyvelerini sunan Amiina, 2007 yılında kendi plak şirketleri Bláskjár etiketiyle yayınladıkları çıkış albümleri Kurr’la tüm dünya da tanınmaya başlamıştı. 2009 yılında çıkardıkları Re Mionore EP’sinden sonra beraber çalıştıkları Magnús Trygvason Eliassen ve Kippi Kaninus’un katılımıyla altı kişiye çıkan kadro 2010 yılında Puzzle adlı albümü yayınladı. Grup, albüm ve single’arın yanı sıra Screaming Masterpiece ve Heima gibi İzlanda müziğini yakından tanımamıza vesile olan belgesellerde de yer aldılar. Sahnede yaylılardan tuşlulara kadar bir çok farklı enstrümana yer veren Amiina, minimalistik folk dokunuşlarıyla çağdaş klasik müzik esintilerini bir araya getiriyor. Bu büyülü gecede Amiina’ya eşlik etmek ve İzlanda’nın huzurlu havasını hissetmek için tüm müzikseverleri Babylon’a bekliyoruz.

***Garanti Gençlik Bankacılığı kartları ve Bonus kart sahiplerine bu etkinlikte ayakta biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Kart başına iki adet bilet alınabilmektedir.

Etkinlik Programı

20:30 Amiina

Konum