XJAZZ Istanbul: Grandbrothers & Çağrı Sertel


Grandbrothers

Modern müziğin heyecan verici ikilisi Grandbrothers, XJAZZ Istanbul kapsamında 15 Nisan’da Babylon’da.

Erol Sarp ve Lukas Vogel’den oluşan Grandbrothers, klasik kompozisyonu modern, deneysel üretim ve ses tasarımı ile birleştiriyor. Steve Reich, Ryuichi Sakamoto ve Alva Noto’dan esinlendikleri ilk albümleri “Dilation”ı 2015 yılında yayımlayan grup, İngiltere, Avrupa ve ABD'de eleştirmenlerin beğenisini topladı. Albümde hiçbir synthesizer yer almıyor, her şey yeni ve daha önce keşfedilmemiş sesler yaratan büyük bir piyanodan geliyor.

2016 yılında Frankfurt'ta başlayan ve Londra Vortex’te sona eren ilk headlining turnesini gerçekleştiren Grandbrothers’ın sıra dışı canlı performanslarında tekno ve kulüp müziğin, kendi müziklerindeki etkisi görülebiliyor.

Çağrı Sertel ‘Instant’ Albüm Lansmanı

Piyanist ve besteci Çağrı Sertel, yeni albümü "Instant"ın lansman konseriyle, XJAZZ Istanbul kapsamında 15 Nisan’da Babylon’da.

Çağrı Sertel ilk albümü Newborn'un ardından Instant isimli ikinci albümüyle dinleyiciyle buluşuyor. Instant, tını olarak modern ve progresif çizgisinin yanı sıra kimi zaman etnik müzik öğelerinin de bu modernizmle harmanlandığı bir albüm. Parçalardaki farklı enstrüman gruplarının çeşitliliği ve bununla birlikte gelen dinamik enerjisiyle dinleyiciyi farklı müzikal yolculuklara çıkarıyor. Müzisyenlerin kendilerine özgü hissiyatlarının, çalımlarının ve enstrümanlarındaki ustalıklarının müziği bambaşka yerlere götürdüğü bu albüm, aynı zamanda özellikle 2016 yılında yaşanmış bütün kayıplara, üzüntülere, umutlara, ve mutluluklara ithaf edilmiş kompozisyonlardan da oluşuyor.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 Çağrı Sertel
23:00 Grandbrothers

Konum