Omar Souleyman / Nusaibin - Midnight Session -S-World Bir Dünya Konser

Omar Souleyman, yeni albümü “To Syria, With Love”ın ardından 16 Aralık Cumartesi gecesi yeniden S-World Bir Dünya Konser sponsorluğunda Babylon sahnesine konuk oluyor.

Omar Souleyman 2015 tarihli Bahdeni Nami’nin ardından “To Syria, With Love” ile bu yıl üçüncü uzunçalar albümüne imza attı. Sanatçı, bu albümünde yer alan yeni şarkılarında uzun zamandır birlikte çalıştığı Hasan Alo ile Suriye halk müziğinin zengin melodilerini birleştirdiği tekno elementlerin dozajını arttırıyor. Shawah Al Ahmad ile ortak yazdığı şarkı sözleriyle de doğup büyüdüğü topraklara saygı duruşunda bulunmayı ihmal etmiyor. Bugüne kadar 500’den fazla video kaydı ve birçok YouTube videosunun baş kahramanı olan Omar Souleyman, Glastonbury, Bonnaroo, Pitchfork Paris ve Roskilde gibi festivallerde de sahne aldı. Aralık 2013’te Norveç’te düzenlenen Nobel Barış Ödülleri töreninde sahne alan sanatçı Sınır Tanımayan Doktorlar ekibiyle de yardım ve bağış çalışmalarına devam ediyor. 

Midnight Session: Nusaibin

Kemik kadrosu dört kişi olsa da, konuklar ve ortak projelerle büyük bir topluluğa dönüşen Nusaibin; doğunun ağırbaşlı enstrümanlarını, batının modern elektronik altyapılarıyla buluşturuyor. Aranjman ve elektronik aletlerden sorumlu Moguz (sampling, synths, drum machines) ve perküsyonda dinlediğimiz Tarık Aslan (erbane/def, bendir, djembe, dehollo, darbuka, cajon, tabla, bongo, udu) tarafından bir araya getirilen ekip, doğu kültürlerinden esinlenen müzikleri deneysel bir harmanda sunuyor. 

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:30 Omar Souleyman
23:45 Nusaibin

Konum