Palmiyeler, Öncesi: Hav Hav!

Surf rock ve neo-psikedelia’yı Akdeniz esintili sound’unda birleştiren Palmiyeler ile 16 Eylül akşamı Babylon’un sezon açılışı için buluşuyoruz! Palmiyeler öncesindeyse geceyi taze garage rock üçlüsü Hav Hav! başlatıyor.

Palmiyeler

Yatıştırıcı melodiler, sinematik manzaralar ve groove dolu beat’leriyle Palmiyeler, diğer neo-psikedelik gruplardan farklı olarak dinleyicisine tanıdık ve özgün bir sound sunuyor. Lokal müzik sahnesinde ferah ve güneşli bir Akdeniz havası estiren dörtlü; Mertcan Mertbilek, Tarık Töre, Rana Uludağ ve Barış Konyalı’dan oluşuyor. Kendi isimlerini taşıyan ilk kısaçalarlarıyla 2015 senesinde çıkış yapan Palmiyeler; lokal sahnenin neşesi, esintsi ve seveni bol grupları arasına girdi. Allah-Las’tan tanıdığımız Pedrum Siadiatan’ın PAINT projesi ve Jared Mattson ile yaptıkları Amerika turnesinden sonra stüdyoya dönen Palmiyeler, geçtiğimiz Haziran ayında beşinci albümleri “İkimiz”i yayımladı.

Hav Hav!

İllüstratör kimliğiyle tanıdığımız Mert Tugen, Hav Hav! adını verdiği yeni projesiyle bu kez garage rock sularına yelken açtı. Tugen’le birlikte bas gitarda Emir Aktunç (Max on Duty) ve davulda Ozan Uzunsoy’la tamamlanan Hav Hav! kadrosu, konserlerine geçtiğimiz aylarda başladı. “Sanırım Anksiyete” isimli son single’larını Temmuz ayında paylaşan grup,  prodüktör koltuğunda Taner Yücel’i gördüğümüz ilk albümlerini paylaşmaya hazırlanıyor.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
20:30 Hav Hav!
21:30 Palmiyeler

Konum