Avishai Cohen "Big Vicious", Öncesi:  Uç! Uç!

Çağdaş caz sahnesinin usta trompetçilerinden, ECM sanatçısı Avishai Cohen; yeni eklektik projesi “Big Vicious” ile 16 Mart akşamı konuğumuz oluyor! Avishai Cohen öncesindeyse geceyi Uç! Uç! başlatıyor.

Avishai Cohen ''Big Vicious''

2016’da ECM etiketiyle yayımladığı “Into the Silence” albümü, TSF Jazz tarafından “Yılın En İyi Albümü” seçilen Avishai Cohen; stiliyle birçok eleştirmen tarafından övgü topladı ve aynı sene içerisinde Jazz Magazine France’in “En İyi Yabancı Sanatçı” ödülüne layık görüldü. Bir sene sonra, yine ECM etiketiyle yayımladığı ikinci uzunçaları olan “Cross My Palm With Silver” ile dörtlüsüyle performanslar verdi. “Avishai Cohen Quartet” altında piyanoda Yonathan Avishai, basta Barak Mori ve davulda Ziv Ravitz’in eşlik ettiği müzisyen; berrak tondaki tınılarıyla çağdaş caz dünyasında adından en çok bahsettiren isimler arasına girdi. Grup lideri ve üyesi rolleriyle birçok önemli müzisyenle aynı sahneyi paylaşan usta trompetçi; aynı zamanda International Jerusalem Festival’ın direktörlüğünü yürütüyor. Kendine özgü tınıları ve müziğindeki yeni arayışlarıyla üretimlerine devam eden Cohen; iki gitar ve iki davul eşliği etrafında kurguladığı yeni eklektik projesi “Big Vicious” ile uluslararası festivallerdeki performanslarıyla, kendine hatırı sayılır bir seyirci kitlesi kazandırdı.

Uç! Uç!

Davulda Kemal Emirel, piyanoda Onur Nevşehir, gitarda Bahadır Kartal, elektroniklerde Barış Ergün ve bas gitarda Taylan Öner’den oluşan Uç! Uç!; müziğinde neo-klasik ve caz türlerinin bir araya geldiği deneysel üretimler yapıyor. Çıkış albümleri “The Constant Fear of Being Judged (by you)”yu 2020’nin başında yayımlayan topluluk; müziğini “formsuzluğun form olduğu” ve “her şeyin müziğe ya da sese tercümesi olan” bir alan olarak tanımlıyor. Melodik, meditatif, kaotik, tutarsız, yoğun ve yer yer geleneksel gibi nitelikleri aynı anda müziğinde barındıran Uç! Uç!; dinleyicisine formlar arası yeni bir müzikal dokunuş sunmayı başarıyor.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
20:30 Uç! Uç!
22:00 Avishai Cohen

Konum