Dutch Delight 2D Party: Giovanca & Rob Manga

Yeni dönem soul müziğin önemli temsilcilerinden Giovanca, Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400.yıldönümü sebebiyle düzenlenen Dutch Delight etkinlikleri kapsamında 17 Ekim akşamı Babylon sahnesinde.

Müziğe Izaline Calister , Roots Riders , Jhelisa Anderson , Benny Sings , Noisia ve Wouter Hamel gibi sanatçılarla çalışarak başlayan Giovanca, 2008 yılında yayınladığı Subway Silence adlı ilk albümü ile sadece şarkı söylemekte değil, söz yazarlığında da kendini ispat etti. Büyüleyici sesi ve duruşuyla kendisini izleyenler üzerinde derin izler bırakan genç sanatçı soul, pop ve jazz öğelerini bir araya getiren tarzıyla Hollanda müziğinin en önemli yeteneklerinden biri olarak gösteriliyor. Daha şimdiden birer Laren Jazz Award, the 3FM Serious Talent Award, Silver Harp ve bir de Edison Awards adaylığı bulunan Giovanca İstanbullu soul müzik tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Rob Manga

Stevie Wonder, Donny Hathaway, James Brown, Fela Kuti, Minnie Ripperton, Marvin Gaye, Curtis Mayfield gibi isimlerden etkilenerek müziğe başlayan ve yakaladığı başarıyla kısa sürede Hollanda’nın en önemli müzik mekanlarından Bassline’ın bir numaralı DJ’i olan Rob Manga, Hollanda’nın en önemli R&B ve Hip Hop DJ’i olarak gösteriliyor. Rob Manga Mysteryland, Latin Village ve North Sea Jazz Festival gibi önemli festivallerde çaldıktan sonra şimdi de Babylon Lounge’a konuk olacak.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış

Konum