Babylon Presents: Hindi Zahra

Kabına sığmayan Babylon Presents konserleri yeni sezonda caz ve dünya müziğini benzersiz bir şekilde harmanlayan genç ve yetenekli sanatçı Hindi Zahra ile Türkiye'nin farklı şehirlerine taşıyor.

Hindi Zahra, Babylon Presents konserleri kapsamında 17 Ekim’de Volkswagen Arena'da.

Babylon Presents’in 17 Ekim İstanbul konserinde Türkiye’nin güçlü kadın vokallerinden Ceylan Ertem de benzersiz performansıyla Volkswagen Arena’da sahne alacak.

1979 doğumlu yarı Fransız yarı Faslı sanatçı Hindi Zahra 2009 yılında yayımladığı ilk single’ı “Beautiful Tango” ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. 2005 yılında yazdığı 50 şarkıdan bazıları olan “Beautiful Tango”, “Oursoul”, “Try” ve “Stand Up”ın bulunduğu EP’yi 2009 yılında piyasaya sürdü. Ardından 2010 yılında Amerikan caz plak şirketi Blue Note Records ile ilk albümü “Handmade”i müzikseverler ile paylaştı. Aranjmanını ve prodüktörlüğünü tamamıyla kendisinin yaptığı ilk albümü “Handmade” ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan Hindi Zahra, 2015 yılının Nisan ayında son albümü “Homeland”i yayımladı.

Ceylan Ertem müzik hayatına 2006 yılında rock grubu Anima ile başladı. "Soluk" adlı ilk solo albümünü 2010 yılında yayımlayan Ceylan Ertem, “İnsandık”, “Çok Yakın”, “Nazım'a Şarkılar” ile dikkatleri üzerine çekti. "Ütopyalar Güzeldir" isimli ikinci solo albümü 2012 yılında yayımlandı ve birçok eleştirmen tarafından yılın en iyi ilk beş albümü arasına girdi. Ceylan Ertem kendi şarkıları dışında Sezen Aksu Tribute ve Cadı Avı projeleriyle, kendi hayatında ve Türk müzik tarihinde iz bırakmış kadın müzisyenlerin şarkılarını yorumluyor.

Etkinlik Programı

18:00 Kapı Açılış
21:30 Hindi Zahra

Konum