Tamar Records Label Night: Apartmanlar, Make Mama Proud, Yangın, Gramafonia

Yerli bağımsız müzik sahnesinden ve yeraltı sahnesinden yükselen seslere kataloğunda yer veren Tamar Records’tan Apartmanlar, Yangın, Make Mama Proud ve Gramafonia ile 18 Mayıs akşamı buluşuyoruz!

Apartmanlar
İstanbul çıkışlı noise rock ve post punk grubu Apartmanlar, 2019’da Furkan Güleray ve Brek tarafından kuruldu. Birkan Başören, Dehan Kılınçarslan ve Deniz Braderin’in de katılımasıyla bugünkü halini alan ekip; karanlık ve gürültülü sound’larıyla ismini duyurdu. Kendi isimlerini taşıyan ilk kısaçalarlarını 2019 senesinde yayımlayan Apartmanlar; ikinci kısaçalarları “AŞKAŞKSEVGİSEVGİAŞKAŞK”ı Mart 2020’de dinleyicisiyle paylaştı. 

Yangın
Vokalde Theo Kaya, synth’lerde ve gitarda Bora Yavrucuk, davulda Yağız Nevzat İpek, gitarda Efe Sunlove ve bas gitarda Sarp Taha Gürkan’dan oluşan Yangın, 2019’un sonunda kuruldu. Kendi kuşağının sound’unu temsil ederken rock ve alternatif müzik sahnesine kendi yaklaşımlarını da getirmeyi isteyen grup; geçtiğimiz aylarda yayımladıkları “Hepsi Bu Kadar Mı?” kısaçalarlarıyla adından söz ettirdi. Yangın, henüz yayımlanmamış şarkılarından bir seçkiyi bu gecede dinleyicilerinin beğenisine sunacak.

Make Mama Proud
Deniz Yurtdaş, Kerem Çınar ve Emircan Dinler’den oluşan İstanbul çıkışlı stoner rock üçlüsü Make Mama Proud; 2018’den bu yana garage rock, stoner rock, desert rock ve blues etkili üretimleri ve performanslarıyla ismini duyurmayı başardı. Ekip, yayımladıkları bir albüm ve iki tekliyle beraber dönüştükleri yolculuğun sonucunda; geçtiğimiz Mart ayında yeni albümleri “Make Mama Proud II”yu paylaştı. Ezoterizm tabanlı kurgusal bir konsept üzerine kurulan albüm, kısa bir çizgi romanı da dinleyicileriyle buluşturuyor.  

Gramafonia
Adana doğumlu prodüktör, MC ve DJ Önder Kılınç’ın projesi olan Gramafonia, hip-hop kültürü etrafındaki çeşitli sound’lar ve trip-hop, lo-fi gibi türlerden besleniyor. Yerli bağımsız hip-hop sahnesinin dikkat çeken isimlerinden olan Gramafonia, müziğinde direnişi ve sistemi anlatıyor. 2012 yılında yer aldığı “Diren Müzik” toplama albümdeki “Yeşil Sermaye” parçasıyla İstanbul sahnesine adım adan prodüktör; “distopik, global zaman diliminde çok sesli bir bando” olarak resmettiği çıkış kısaçaları “Global Bando”yu 2021’in Mayıs ayında yayımladı.

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

19:00 Kapı Açılış
19:00 Trash Can Boy (DJ Set)
19:45 Gramafonia
21:00 Yangın
22:15 Make Mama Proud
23:30 Apartmanlar

Konum