Güneşin Kadınları: Yasemin Mori

Rock, caz ve punk’tan beslenen kendine özgü stiliyle, her zaman farklı seslerin arayışında olan müzisyen ve şarkı yazarı Yasemin Mori; 18 Ocak’ta “Güneşin Kadınları” serisi kapsamında konuğumuz oluyor!

Sınırsız ısı ve ilham kaynağı olan Güneş; hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olarak, yaşama ve başkaldırıya dair hikayeleriyle gelen “Güneşin Kadınları”na yansıyor ve esin kaynağı oluyor. Özgün müziklerinde, yaşamın sunduklarına karşı güçlü duruşları ve farklı yorumlarıyla “Güneşin Kadınları”, kendi yolculuklarından bahsediyorlar. Sayısız mirasın ışığında kalmış kimliklerimizi askılıkta bıraktığımız samimi bir sohbetin içerisinde, bu yolculuğu paylaşmak için Babylon’da buluşuyoruz.

Yasemin Mori

2008 yılında yayımladığı “Hayvanlar” albümüyle dikkatleri üzerine çeken Yasemin Mori; "Aslında Bir Konu Var”, "Nolur”, “Arjantin” ve "Mutsuz Punk” gibi sevilen, kült şarkıların yaratıcısı olarak yerli rock sahnesinde yeni bir akımın temsilcisi olmayı başardı. 2012’de yayımladığı “Deli Bando” albümüyle çağın karamsar ruhunu, ütopik ve doğanın egemenliğinde bir gelecek hayaliyle dönüştürmeye çalışan sanatçı; geçmiş ve gelecek, hayal ve gerçek arasında bağlar kurarken zengin müzikal çeşitliliği sound’unda barındırmayı başardı. Müzik hayatının farklı dönemlerinde Korhan Futacı, Barlas Tan Özemek, Can Çankaya gibi müzisyenlerle çalışan Yasemin Mori; 2015 yılında derinleşen hikaye anlatıcılığını sunduğu “Finnari Kakaraska” albümünü paylaştı. Farklı seslerin arayışında müzikal çerçevesini genişleten Mori’nin son albümü; ismini, İspanyolca'da sözünü sakınmayan kadınlar için kullanılan bir hitap şekli olan “Estrella”dan alıyor. Mori, 2020’de paylaşacağı yeni projeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. 

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:30 Yasemin Mori

Konum