Milow

Belçikalı müzisyen Jonathan Vandenbroeck ya da bilinen ismiyle Milow ilk olarak sesini 2004’te Belçika’nın en önemli rock müzik yarışmalarından Humo’s Rock Rally’de duyurdu.

2006 senesinde ilk albüm çalışması “The Bigger Picture”ı yayınlayan genç müzisyen, çok geçmeden hatırı sayılır bir liste başarısı elde etti. Bunun üzerine Belçika’nın en önemli festivallerinden Rock Werchter’de sahne alma fırsatı yakalayan Milow, çok geçmeden 2008 tarihinde 50 Cent’in parçası “Ayo Technology”i kendi akustik pop tarzında cover’ladı ve bir anda şöhrete ulaştı. Videosunun Youtube’de gördüğü büyük ilgiden nasibini alan Belçikalı müzisyen, bu parçayla Kuzey Avrupa’da liste başı oldu. Bunun üzerine konser ve turne programına başlayan Milow, Avrupa’nın en derin maden yatağı olan Finlandiya’daki Pyhäsalmi Mine’da 50 maden işçisi için yerin 1500 metre altında konser vererek Guinness Rekorlar Kitabına bile girmeyi başardı. 2009 tarihli “Milow” albümüyle Avrupa’da büyük başarı kazanan müzisyen kalabalık grubuyla beraber şimdi de Babylon sahnesinde pop’tan indie’ye uzanan nefis akustik bir konser vermeye hazırlanıyor.

***Babylon ve Babylon Lounge'da hergün saat 21.30'a kadar tüm alkollü içeceklerde %50 indirim!!!

Bu konser kaçmaz çünkü50 Cent’in parçası “Ayo Technology”yi kendi akustik pop tarzında yorumlayan Milow, bu videosuyla Youtube’de rekor sayıda hit aldı. Şu anki hit sayısı 48.685.269.

Aynı parça ile Almanya ve Kuzey Avrupa listelerinde çok uzun süre liste başı olarak kaldı.

MTV Ödülleri’nde “En İyi Belçikalı Sanatçı” kategorisinde aday gösterilen Milow, aynı isimli albümle 400.000 gibi büyük bir satış rakamına ulaştı.

Çok çalışkan biz müzisyen olan Milow, 3 sene içerisinde 20’den fazla ülkede 300’den fazla konser verdi.

Avrupa’nın en derin maden yatağı olan Finlandiya’daki Pyhäsalmi Mine’da 50 maden işçisi için yerin 1500 metre altında konser vererek Guinness Rekorlar Kitabına girdi.

TenTen’den sonra Belçika’dan çıkan en önemli figürlerden biri olarak gösteriliyor.

Etkinlik Programı

19:00 Kapı Açılış
20:00 Milow

Konum