Label Night 05: Kompakt :Justus Köhncke feat.KHAN (Live) / Tobias Thomas (DJ Set)

Babylon’da Kompakt rüzgârları esmeye devam ediyor.

Bu sezonun Rainbow Arabia’dan sonraki Kompakt plak şirketinin sanatçıları, Almanya’nın en önemli elektronik dans müziği prodüktörü ve DJ’lerinden Justus Köhncke ve Tobias Thomas. Üstelik bu kültürün ikon figürlerinden biri olan Khan ya da gerçek ismiyle Can Oral da bu gecede arkadaşlarına eşlik edecek.

Almanya’nın Köln şehrinin müzik dünyasına kattığı önemli isimlerden Justus Köhncke, tekno müziği kendine has pop bir tarzda yorumlamasıyla öne çıkan köklü bir prodüktör. 1991 yılında Köln’de kurulan ve Alman ekolünden çıkma house müzik icra eden Whirlpool Productions projesinin asil üyesi Köhncke, 90’ların ortalarında “From Disco to Disco” dans müziği klasiğiyle büyük bir liste başarısı elde etmişti. 1999 yılında Kompakt çatısı altına solo olarak giren sanatçı, bu çizgide seyreden minimal tekno ve Krautrock elementlerini içinde barındıran müziğiyle yıllar içinde bu sahnede kendine önemli bir yer edindi. Hatta şimdiye kadar çalıştığı müzisyenler arasında efsane grup “Can” bile bulunuyor. 2002 tarihli ilk solo albümü “Was Ist Musik” ile club müziğinin en cafcaflı yıllarında sahneyi diğer Almanlarla beraber domine eden Justus Köhncke, 2004 tarihli “Timecode” çalışmasıyla aynı hızda devam etti. Şimdiye kadar Erasure’dan Mylo’ya, Ladytron’dan Hot Chip’e kadar birçok müzisyen için remix çalışmalarında bulunun sanatçıya Babylon’daki canlı performansında ona yine elektronik müzikseverlerin yakından tanıdığı Khan eşlik edecek. Captain Comatose grubuyla 90’ların sonundan itibaren Alman dans müzik sahnesinin en etkin müzisyenlerinden biri olan Khan’dan yine Babylon’da çılgın bir şov bekleniyor.

Justus Köhncke ve Khan’ın ortak canlı performansından sonra sahneyi Kompakt ekolünün yine en popüler DJ’lerinden minimal tekno üstadı Tobias Thomas devralacak. 90’ların başından beri Kompakt bünyesinde yer alan Alman DJ, bu alandaki yine kült isimler Kompakt’ın patronu Michael Mayer ve Reinhard Voigt ile beraber çalıştı. Müziğe Almanya’nın elektronik müzik dergisi SPEX’te editör olarak başlayan Thomas, Superpitcher ile beraber Köln’de düzenlediği Total Confusion geceleriyle ve başarılı DJ setleriyle adını duyurdu.

Kompakt ve elektronik dans müzik tutkunlarını mest edecek Goethe-Institut katkılarıyla gerçekleşecek bu gece yine Babylon’un 3 farklı mekanına yayılacak. Lounge’ta Resident DJ Tobumusikizm funk etkili müzikleriyle yer alırken, Üst Kat’ta Dubstep Party start alacak.

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
00:00 Tobias Thomas
00:00 Justus Köhncke feat. Khan

Konum