R.O x Konoba, Öncesi: Rain Lab

Electro-pop ve downtempo türleri ile enstrümental vokal öğelerini sound’unda bir araya getiren Belçikalı ikili R.O x Konoba 19 Mart’ta konuğumuz oluyor! R.O x Konoba öncesinde gece, Da Poet ve İdil Meşe’nin trip-hop grubu Rain Lab’in performansıyla başlıyor.

R.O x Konoba

Raphael Esterhazy ve Oliver Rugi’nin, Konoba ve R.O projelerinin 2017’de bir araya gelmesiyle ortaya çıkan R.O x Konoba; ilk teklileri “On Our Knees” ile dikkatleri üzerine çekti. Bu birlikteliğin ardından, “10” isimli projeleri için birlikte çalışmaya devam eden ikili; 10 ay boyunca birlikte 10 ülkeyi gezerek 10 parça kaydetti. İkili, 2019’un Mayıs ayında yayımladıkları “10” isimli albümlerinde; electro-pop, downtempo ve melodic trap türleri arasında gezinen sound’larını, 10 ay süren yolculuklarının izlenimleriyle başarıyla birleştirdi. Performanslarında seyircilerine, “On Our Knees” gibi rüya etkili downtempo ve melodik parçalardan, “Roll The Dice” ve “I Could Be” gibi dans pistine davet eden parçalara uzanan geniş yelpazeli bir deneyim sunan Belçika çıkışlı R.O x Konoba; son dönemin heyecan verici elektronik müzik projeleri arasında anılıyor.

Öncesi: Rain Lab

Rain Lab; beatmaker, DJ, MC ve prodüktör rolleriyle rap ve elektronik müzik türlerini bir araya getiren Da Poet ile şarkıcı, besteci ve şarkı yazarı İdil Meşe’nin müzikal birlikteliğinden doğdu. Da Poet’in hip-hop ve turntablism temelli üretimleriyle, İdil Meşe’nin berrak vokalinden dökülen hikayeleri buluşturan Rain Lab; modern zamanın hikayelerini anlatıyor. “Mountain Sperrins” ve “Rosetta’s Song” parçalarıyla Red Bull Warm Up yarışmasında dikkatleri üzerine çeken ikili; ilk teklileri “Infatuation”ı Red Bull Berlin stüdyolarında kaydetti. Türkiye, Almanya ve Azerbaycan’da birçok konser veren Rain Lab; kendi isimlerini taşıyan ilk kısaçalarlarını 2018’de yayımladı. Kadebostany, Buttering Trio, Kruder & Dorfmeister gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan ikiliye sahnede saksafonda Beril Meşe eşlik ediyor.

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
20:30 Rain Lab
21:30 R.O x Konoba

Konum