Psychedelia Night: Ouzo Bazooka, Eskiz, Destroy Earth

Psikedelik müzik sahnesinin heyecan verici yerli ve yabancı isimleriyle bir araya geleceğimiz “Psychedelia Night”ın ikincisinde; Destroy Earth, Eskiz ve Ouzo Bazooka 19 Nisan gecesi konuğumuz oluyor!

Destroy Earth

Psikedelik ve progresif ögeler içeren stoner rock sound’larıyla ilk albümleri “The Nature of Love”ı Tantana Records etiketiyle 2018’in başında yayımlayan ekip, çıkış albümlerinin ardından “Tersyüz” isimli toplama serisinin ilk plağınının iki yüzünü Eskiz ile paylaştı. Enstrümantal rock üçlüsü Destroy Earth; güçlü baslar, dinamik davullar ve melodik sololu ağır gitarlarla oluşturdukları yoğun sound’larını doğaçlama performanslarıyla besliyor.

Eskiz

2014’ten beri İstanbul psikedelik garage sahnesinin en üretken üçlülerinden biri olan Eskiz, 2015’te yayımladıkları Tantana Records etiketli “Türkçe Sözlü Ağır Müzik” kısaçalarıyla çıkış yaptı. İlk uzunçalarları “Sallan Yuvarlan”ı 2016 senesinde yayımladıktan sonra dinleyiciler tarafından beğeni toplayan son albümleri “Beterin Beteri Var”ı 2017’de paylaştılar. Enerjik sesli sahne performanslarıyla geçtiğimiz yaz Danimarka’da da kendinden söz ettiren Eskiz, yerli müzik sahnesinin en önemli bas gitaristlerinden Alp Ersönmez’in yapımcılığında, 2019’da yayınlanacak yeni bir albümlerinin hazırlıklarını yapıyor.

Ouzo Bazooka

Tel Avivli dörtlü Ouzo Bazooka; Ortadoğu psikedelik rock akımının son 5 sene içerisindeki en özgün temsilcilerinden. Dünyanın birçok farklı şehrinde, birçok farklı festivalde 150’den fazla sahnede yer almış dörtlü, kendi isimlerini taşıyan çıkış albümlerini 2014’te yayımladı. Grup, üçüncü albümleri “Transporter”da; Ortadoğu ve Akdeniz müziğinin melodilerini ve ölçülerini, surf rock ve garage türleriyle ile birleştirdikleri psikedelik sound’unu güçlendirerek dinleyiciye sundu. Geçtiğimiz Ocak ayında yayımlanan “Transporter”da; sözü ve bestesi Aşık Beyhani’ye ait, “Kirpiklerin Ok Ok Eyle” türküsünün İngilizce sözlü yorumu olan “Killing Me”ye de yer verdiler. Aynı zamanda Barış Manço’ya saygı duruşu niteliğindeki parçanın Türkçe versiyonu “Kirpiklerin Ok Ok Eyle”, Barış Manço’nun doğum gününde tekli formatında Tantana Records etiketiyle yayımlandı.

Biletler için Mobilet!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 Destroy Earth
22:00 Eskiz
23:00 Ouzo Bazooka
00:15 Tantana 33 Dj Set

Konum