License To Dance: Parra for Cuva

Berlin elektronik müzik sahnesinin yetenekli isimlerinden Parra For Cuva ile “License to Dance” serisi kapsamında, 19 Ocak gecesi dans pistinde buluşuyoruz! Parra For Cuva öncesi ve sonrasında Juren Vu kabin başında olacak.

Funk baslar, filtreli davullar ve yankılı zillerin dijitalin ötesindeki birlikteliğiyle elektronik müzik; içimizde yaşayan ritmi yanımızdakilerle paylaşmaya davet ediyor. Lazerlerle trampetlerin kesişiminde, elektronik müzik sahnesinin dikkat çeken isimleriyle kendi beat’lerimizin rüzgarına kapılmak için “License to Dance” serisinde bir araya geliyoruz. Kendimizi müziğe bırakıyor, piste sürükleniyor ve bütün gece dans ediyoruz!

Parra For Cuva

Parra For Cuva’nın yaratıcısı Nicolas Janco, klasik piyano ile başladığı müzik hayatında; caz, pop ve indie tarzlarına yöneldikten sonra Berlin’e taşınarak elektronik müzik dünyasına adım attı. House elementlerini downtempo, klasik ve caz piyano kompozisyonları ile harmanladığı özgün melodileriyle dikkatleri üzerine çekti ve çıkış albümü “Majouré”yi 2015’te yayımladı. Müziğini piyanonun yanı sıra; kalimba, davul, çan ve akordeon gibi enstrümanlarla da zenginleştiren Parra for Cuva, 2016 yılında Senoy ile yayımladığı “Darwīš” ile elektronik müzik sahnesindeki yerini sağlamlaştırdı. Ana akım elektronik müziğin limitlerinin dışında kalacak bir yaratıcılıkla oluşturduğu son electronica albümü “Paspatou”dan iki kısaçaları geçtiğimiz aylarda dinleyicileriyle paylaştı. Melankoli ve coşku arasında bir yerde, farklı duygulara açılan albüm; ismini Jules Verne’in “Seksen Günde Devri Alem” eserindeki kahyadan alıyor.

Juren Vu

Türkiye’nin yetiştirdiği yeni nesil prodüktör ve DJ'lerden biri olan Juren Vu, tarz sınırlarından bağımsız olarak yarattığı tutku ve ritim odaklı üretimlerle şimdiden lokal ve uluslararası sahnede ismini hatırı sayılır bir kitleye duyurmayı başardı. Yeni nesil elektronik müzik hareketinin ruhunu parçalarına da yansıtarak dijital platformlarda birçok listede yer edinmeyi başaran Juren Vu; prodüktörülük çalışmalarına ek olarak Türkiye içerisinde büyük yankı uyandıran Ferry Corsten , Markus Schulz, Eelke Kleijn, Martin Roth gibi isimlerle de aynı sahneyi paylaştı. Future Forward Media altındaki kendi plak şirketi ‘’Ethereal Future’’ ile beraber yükselişini sürdüren Juren Vu, Parra For Cuva sonrasında kabin başında olacak.

Biletler için Mobilet!
 

Etkinlik Programı

23:00 Kapı Açılış
23:30 Juren Vu
00:30 Parra for Cuva
01:30 Juren Vu

Konum