GRAVITY HILL: !f music Pop Up Etkinliği

Görüntü ve müziğin sıradışı bir şekilde bir araya geldiği Jem Cohen’in filmleriyle, Guy Pucciotto’nun (Fugazi) gitarı, Jim White’ın (Dirty Three) davuluyla ve George Xylouris’un ise ut çalarak eşlik edeceği büyüleyici sinema ve konser deneyimine davetlisiniz.

Günümüzde hareketli görüntülerle müziğin bir araya gelişi çokça sorgulanmadan, çoğunlukla görüntülerin müziğe arka planda duvar kağıdı gibi eşlik etmesiyle özdeşleşmiştir. Müzikle görüntünün bir aradalığının sonsuz olanaklarının farkında olanlar içinse soru daha da ilginç ve önemlidir aslında: müzikle görüntü, birinin diğerine tahakküm kurmadığı bir biçimde nasıl düşünülebilir?

Jem Cohen, ilk defa bu etkinlikle promiyerini yapacağı yeni projesinde, ses ve görüntünün birlikteliklerini değişik biçimlerde keşfetmeye koyuluyor. Bu performans icin özel olarak bir araya getirdiği 3 yeni kisa filmiyle bizi sağanak yağmurlu şehir manzaralarının, gece ve müzelerin gizemli dünyasına, müzisyen arkadaşlarının eşliğinde büyüleyici bir yolculuğa davet ediyor.

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
00:00 Jem Cohen
00:00 Guy Picciotto
00:00 Jim White
00:00 George Xylouris
21:30

Konum