Vesvese Gecesi: ADA (LIVE), Metope (LIVE) Kaan Duzarat, Eren Eren

Areal Records’un iki önemli ismi ADA ve Metope canlı performanslarıyla 2 Kasım Cuma gecesi Vesvese kapsamında Babylon sahnesinde.

Ada

İlk olarak Areal Records üzerinden yayınlanan iki şarkısı Blindhouse ve Luckycharm dikkatleri üzerine çeken Ada, 2004 yılında yayınladığı çıkış albümü Blondie ile oldukça beğeni topladı. Ada, gerek canlı performanslarında gerek DJ setlerinde dinleyici ile samimi bir bağ kurmayı başarabilen sanatçılardan ve aynı zamanda iyi bir besteci ve söz yazarı. Altı yıl aradan sonra 2011’de DJ Koze’nin

 plak şirketi Pampa Records üzerinden yayınladığı son albümü Meine zarten Pfoten ile kendini bir kez daha ispatlayan Ada, electronica ve deyim yerindeyse minimal pop müziğin son dönemde sunduğu en özel isimlerden biri.

Metope

Neredeyse 20 yıldır elektronik müzik dünyasında adından söz ettiren Metope, kendi plak şirketi Areal Records üzerinden yayınladığı 2005 tarihli uzunçalar albümü Kobol ile techno müziğe yaptığı karanlık ve melankolik dokunuşlarla dans müziğine yeni bir soluk getirdi ve oldukça beğeni topladı. Depeche Mode, Gabriel Ananda, Lexy ve Fairmont için yaptığı remix’lerle de dikkat çeken Metope, canlı setleriyle de sahnelerin farklı ve yenilikçi DJ’lerinden biri olarak gösteriliyor. Çeşiştli festivallerde ve önemli kulüplerde kendi canlı setleriyle sahne alan Metope aynı zamanda 2007 yılında Ada ve Pan/Tone ile beraber başlattığı Cereal Killers projesiyle de performanslarına da devam ediyor.

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
00:00 Metope
00:00 Kaan Düzarat

Konum