SKIP & DIE ve Lemonade // Discovery

Güney Afrika’lı vokalist/görsel sanatçı Catarina Aimée Dahms ile Hollandalı yapımcı Jori Collignon’un ortak çalışmasıyla başlamıştır.

Vodafone Istanbul Calling, Vodafone’nun ana sponsorluk ve Garanti Bankası’nın resmi sponsorluk desteğiyle üç aya yayılan, İstanbul’un en uzun soluklu şehir festivali olmaya hazırlanıyor. Farklı müzik türlerindeki birçok dünya starının şehrin farklı bölgelerindeki mekanlarda  sahne alacakları  konserler, festivaller ve partilerle bu sene İstanbul’un ve Türkiye’nin kültür-sanat gündemine oturacak; Vodafone İstanbul Calling’in görkemli programını takip etmek için www.istanbulcalling.com'u takipte kalın!

Dünyaca tanınan sanatçıların sahne alacağı bu festivalde, ana konserlerin yanı sıra Babylon ve çeşitli mekanlar da yerli ve yabancı sanatçılara ev sahipliği yapacak. Mayıs’ın ilk haftasında “Discovery @ Babylon” adı  altında yeni yeteneklerin keşfedileceği bu konser serisinde gelecek vaad eden sanatçıları ilk kez Babylon’da izleme fırsatını  kaçırmayın!

Skip&Die

Güney Afrika’nın Soweto, Johannesburg, Cape Town ve Guguletu gibi şehirlerinde gezerken, yükselişte olan ilham veren müzik yapımcılarıyla beraber işbirliği yapmışlardır. “Riots in the Jungle” albümünde İngilizce, Afrikaans, Xhosa, Zulu, İspanyolca ve Portekizce şarkılar bulunmaktadır.

Lemonade

San Francisco’da Callan Clendenin, Ben Steidel ve Alex Pasternak tarafından kurulan grup, old-school rave, R&B, çeşitli global ritimler ve daha birçok muzik stilini içinde barındırıyor. En son çıkan albümleri “Diver” çarpıcı ve şehvetli elektronik pop tarzından oluşuyor.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış

Konum