A Corner in the World Festival Açılış Partisi

A Corner in the World Festival Açılış Partisi

A Corner in the World Festivali Türkiye Modern Müzik tarihinin kendine has ekiplerinden BaBa ZuLa konseri ile açılıyor. Babylon’un ev sahipliği yaptığı konserin ikinci bölümünde aynı DJ kabinini paylaşacak Ahmet Uluğ ve Undomondo bizi farklı coğrafyalar ve türler arası gezintiye çıkararak dünyanın köşelerine ışınlamayı vaat ediyor!

Bu etkinlik Babylon ile işbirliği içinde gerçekleşmektedir.

BaBa ZuLa​

21. yüzyıl saykodelik Türk müziğinin rakipsiz ustası BaBa ZuLa, hem canlı performanslarında hem de kayıtlarında takipçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor. BaBa ZuLa elektro bağlama, darbuka ve kaşık gibi oryantal çalgıları elektronik ve modern soundlarla karıştırarak “İstanbul saykodelik” adını verdikleri özgün bir müzik yaratıyor. BaBa ZuLa’nın müziği 60’ların sonlarından esinlenerek futuristik bir yöne ilerleyen Oryantal İstanbul Rock’n Roll’u olarak tarif edilebilir. Şamanik törenleri andıran performansları çeşitli sanat dallarını birleştiriyor, sıklıkla dansçılar, ilginç kostümler, şiir, tiyatro ve canlı çizim performanslarıyla süsleniyor, izleyicilere davetkâr bir görsel-işitsel ziyafet sunuyor. BaBa ZuLa mirasını İstanbul’un bağrından kopan müziği ile paylaşıyor. Grup, kurucu üyeleri Levent Akman (kaşık, perküsyon, makineler, oyuncaklar, davul, gong) ve Murat Ertel (saz ve bağlama, gitar, perküsyon, vokal, osilatörler, theremin) ile darbuka ve perküsyonda Ümit Adakale, elektro ud, vocal ve synthesizerda ise Periklis Tsoukalas’dan oluşuyor.

AHMET ULUĞ

1989’da beri müzik sektörünün içinde faaliyet gösteren Ahmet Uluğ, Pozitif’in kurucu ortağıdır. Cazdan elektronik müziğe yayılan geniş bir specturumda müzik dinleyen ve çalan Ahmet, uzun yıllar Açık Radyo’da Öbür Dünya programını hazırlamış ve sunmuş, Babylon’da DJ’lik yapmış ve müziğe olan tutkusu yıllar içinde azalmamış çoğalmış meraklı bir vatandaştır.

UNDOMONDO

2005'te tür, dönem ve coğrafya farkı gözetmeden iyi müzik yayınlama mottosuyla bir blog ve dinamo.fm'de radyo şovu olarak başladı. Son zamanlarda daha sık DJ’lik yapan Undomondo, müziğin tarzını çok da ayırmadan soul, funk, afro-latin, oldskool house ve tekno dünyası içinde bizi dans ettirecek.

Biletler için Mobilet!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 BaBa Zula

Konum