Saschienne (Live) + Deadboy (DJ Set)

Red Bull Music Academy Nights geceleri Avrupa elektronik müzik sahnesinin en önemli temsilcileri Saschienne ve Deadboy ile Babylon’da devam ediyor.

Nereden: Berlin / Londra

Saschienne (Live)

Almanya’nın elektronik müzik neferlerinden Sascha Funke’nin, müzisyen eşi Julienne Dessagne ile beraber atıldığı romantik techno projeleri Saschienne, Sascha’nın diğer tüm eserlerinden ayrı bir noktada duruyor. Saschienne ile Kompakt ailesine geri dönen Sasche Funke, prodüktör olarak geçirdiği yılların ardından daha özgür olduğu oyun alanına yeniden çıkıyor. Julienne’in piyano geçmişiyle birlikte Philip Glass ve Louis Sclavis gibi bestecileri de etkileşim alanına alan ikili elektronik müziğin derinliklerini keşfetmekten geri kalmıyor.

Deadboy (DJ Set)

Londra’nın sokaklarından taşan zengin müzikal mirası müziğine yansıtan Deadboy, özellikle 90’lı yıllara damgasını vuran hardcore ve Detroit techno gibi türleri kendisine çıkış noktası seçmiş bir sanatçı. Güney Londralı prodüktör ve DJ, müziğinde bolca garage, 2step, grime, bassline gibi yeraltı müzik sahnesinden seslere yer verirken house, techno, r&b gibi ana akım türlerden örneklerine yer veriyor ve geçmişten günümüze elektronik müziğin en eklektik türlerini günümüzün modern melodileriyle harmanlıyor. Daha önce Sonar, Primavera, South by Southwest ve Brooklyn Electronic Music Festival gibi dünyanın en önemli festivallerinde sahne alan Deadboy yeniden Babylon’da!

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
00:00 Ali Gültekin
22:00 Ali Gültekin
00:00 Saschienne
01:00 Deadboy

Konum