Psychedelia Night: Fontän, Islandman, Mousikē DJ Set

Psikedelik müzik sahnesinin heyecan verici yerli ve yabancı isimleriyle bir araya geleceğimiz “Psychedelia Night”ta; Fontän, Islandman ve Mousikē 20 Aralık gecesi konuğumuz oluyor!

Fontän

Psychedelia ve club müziğini harmanlayan Göteborg çıkışlı grup Fontän; post-rock, dub disco, Krautrock, progressive türlerindeki parçalarıyla tüm dünyadan hayran kitlesini genişletti. El Perro del Mar, Silverbullit ve Studio ile başarılı iş birlikleri gerçekleştirdiler. Sahnedeki çarpıcı performanslarıyla Mogwai gibi önemli topluluklardan da övgü toplayan grup, Andrew Weatherall’ın davetiyle Convenanza’da sahne aldı. 2009’da yayımladıkları albümleri “Winterhwila”nın ardından, grup üyelerinden Johan Melin ve Jasper Jarold yaratım süreçlerinde tekrara düşmemek adına yeni ve farklı arayışlara girdi. Güney Afrika’da bulunan Bhutan’a yaptıkları gezi esnasında çok etkilendikleri yerel müzik sahnesinden sanatçılarla kayıtlar aldılar. 8 senelik bir aranın ardından 2017’de yayımladıkları ve kendi isimlerini taşıyan son albümleri “Fontän”, İsveç’in en önemli gazetelerinden Svenska Dagbladet tarafından 2017’nin en iyi albümleri arasına seçildi.

Islandman

İstanbul çıkışlı prodüktör Tolga Böyük’ün solo projesi olarak başlayan Islandman, Eralp Güven ve Erdem Başer’in de katılmasıyla birlikte bugünkü multi-enstrümantalist üçlü halini aldı. Danimarkalı plak şirketi “Music For Dreams”e katılmalarının ardından ilk kısaçalarları “Ağıt”, 2016 yılında yayımlandı. İlk albümleri “Rest in Space”i 2017’de yayımladılar. Müziğin “zamanın titreşimi” olduğuna inanan grup; 70’ler Anadolu rock ezgilerini psikedelik gitar riff’leriyle modernize ederek dans pistine taşımayı başardı. Her performanslarında yeni egzotik ses alanları arayışına çıkan üçlü, özgün seslerinin yanı sıra Anadolu aşık geleneğinin özündeki ruhani havayı da korumayı başarıyor.

Mousikē

“Mousikē”, “müzik”in genel geçer tanımının yanı sıra, Antik Yunan medeniyetinden bugüne dek gerçekleşen müzikal devrim ve yolculuk anlamına da geliyor. Dost meclislerinden filizlenen bu eğlence ve sanat, izleyiciye yönelik hazırlanan müzikal performanslara evrilerek dönüşmeye devam ediyor.

Biletler için Mobilet!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 Mousikē
22:00 Islandman
23:15 Mousikē
00:00 Fontän
01:15 Mousikē

Konum