BANT MAG. YAYINLARI sunar “OTURDUĞUM YERDEN”  Çıktı Partisi

2004 yılında yayın hayatına başlayan ve bu sene 10. yılını her ay çeşitli etkinliklerle kutlayacak olan Bant Mag. ekibi Mart ayında, en başından beri hayalini kurduğu yepyeni bir dala adım atarak Bant Mag. Yayınları’nın açılışını Aylin Güngör’ün “Oturduğum Yerden” ismini taşıyan fotoğraf kitabıyla yapıyor.

Bant Mag. Yayınları’ndan çıkacak ilk kitap olan “Oturduğum Yerden” Aylin Güngör’ün 2004-14 yılları arasında İstanbul’a gelmiş olan müzisyen ve grupların şehirdeki ‘hal’lerinden oluşan fotoğraflarını kapsıyor. Ağırlıklı olarak Bant Mag.’in konuk ettiği sanatçılardan oluşan seçkide Dan Deacon, TV On The Radio, Mick Harvey, Chromatics, Dengue Fever, Marnie Stern, Sebadoh, Josephine Foster, Brazzaville, Animal Collective gibi gruplar yer alıyor.

Kitap kimi zaman bu isimlerin İstanbul’da, ilk kez geldikleri bir şehirde geçirdikleri keyifli bir günün kendiliğinden gelişen doğal anlarına, kimi zaman konser öncesi heyecanlarına, kimi zaman canlı performanslarına, kimi zaman da detaylara odaklanıyor.

Bant Mag. yayınlarından çıkan ilk kitap olma özelliğini taşıyan “Oturduğum Yerden”in ‘çıktı partisi’ ise Babylon Lounge’de gerçekleşiyor olacak. Kitapların ilk kez görücüye çıkacağı ve satın alınabileceği gecenin sürprizi ise, kitapta yer alan sanatçılardan biri de olan Smoota’nın canlı performansı olacak. Gecede ayrıca Bant Mag. ekibi DJ kabininde olacak.

Smoota: Geçen sene Brooklyn Vapuru gecesi kapsamında İstanbul’a gelen ve Babylon’da bir konser veren Smoota multi enstrümantalist saksafoncusu Dave Smith’in solo, retro soul/funk/exotica projesi. TV On The Radio, Sufjan Stevens, Spoon, Miike Snow gibi isimlerle de çalışan Smoota ilk albümü “Fetishes”i Ekim ayında yayınladı. Seks fantezileri, bir afrodizyak olarak şiddet, ırkların egzotizmi, bedensel işlevler, keyifli sadakatsizlikler, yatak odası kazaları, rock’n roll şehveti gibi temaları müziğine konu eden Smoota’nın baştan çıkaran sahne performansına karşı koymanız imkansız!

www.smoota.com

Aylin Güngör: 1980 doğumlu Aylin Güngör, Bant ve Babylon dergilerinin genel yayın yönetmeni olmanın yanı sıra fotoğrafçılık yapmaktadır. Yurtdışında Berlin ve Portland’da, İstanbul’da ise Kasa Galeri ve Play galerilerinde sergi açmıştır.

www.gingerandoak.com

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
22:00 Smoota

Konum