Hedonutopia, Brek

Melankolik melodilerin, deneysel elektronik ritimlere eşlik ettiği indie electronic ikilisi Hedonutopia ve yatak odası kayıtlarından yükselen lo-fi, bedroom pop sound’uyla karanlık sularda gezinen BREK; 20 Mayıs akşamı konuğumuz oluyor!

Hedonutopia 

İsmini “Arzu Ütopyası”ndan alan Hedonutopia, 2008’de İzmir’de bir araya geldi. 2016 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği “Battle of the Bands”e katılan ekip, aldığı birincilik ödülü ardından ilk albümleri “Ucube Dizayn”ı aynı sene içerisinde yayımladı. 2017 senesinde, ikinci albümleri “Yarı Cennet”i paylaşan grup; üçüncü albümleri “Yakamoz Sandalı”nı 2018’in son aylarında yayımladı. Elektronik ritimler, uçuşan melankolik melodiler ve derinlikli vokaller eşliğinde geniş ölçüdeki deneysel üretimlerinin yer aldığı dördüncü albümleri “Arzu Ütopyası”, 2019’un Kasım ayında dinleyicileriyle buluştu. Özgün vokal stili ve canlı performanslarıyla dikkat çekerken, deneysel ve melankolik sularda gezinmeyi seven Hedonutopia; son albümleri “Nergist”i geçtiğimiz sene yayımladı.

BREK

İstanbul çıkışlı müzisyen BREK; lo-fi ve bedroom pop türündeki üretimleriyle solo kariyerine başlamadan önce, şehrin alternatif müzik sahnesinden birçok farklı projede prodüktör ve aranjör olarak rol aldı. Yatak odasına kapanarak kendi kendine kaydettiği parçalardan oluşan ilk uzunçaları “TV Juice”u 2018 yazında dinleyicisiyle paylaştı. Yerli sahnen dikkat çeken isimleri arasında yer alan BREK; buğulu ve atmosferik stiliyle dream pop, synth pop, new wave ve krautrock türleri arasında dolaşıyor. İlk uzunçalarının ardından, ilk albümü “Mikrodalga Sörfü”nü yayımlayarak üretmeye ara vermeyen müzisyen; daha da karanlıklaşan üçüncü albümü “ÖLÜPOP”u 2019 Mayıs ayında paylaştı. Daha dingin sulara yönelen sound’unu ortaya koyduğu kısaçaları “Beyaz Dalga”yı 2020’de yayımlayan BREK; şehrin önde gelen sahneleri ve festivallerinde yer alarak ismini duyurmaya devam etti. Gözyaşının eşlikçisi tebessümleriyle dans eden kalbi kırıkların tesellisi niteliğindeki son albümü “MUTSUZLAR” ile söz yazarlığını da bir adım öteye taşımayı başaran BREK’e sahnede; davulda Yağız Nevzat İpek, elektro gitarda Bora Yavrucuk ve bas gitarda Deniz Braderin eşlik ediyor.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Brek
22:45 Hedonutopia

Konum