Dutch Delight 2D Party: New Cool Collective & Rob Manga

New Cool Colective serüveni 1993 yılında Hollanda’da bir gece kulübünde saksafoncu Benjamin Herman’nın DJ Graham B ile birlikte çalması ile başladı.

Daha sonra sekiz kişinin beraber yürüttüğü bir projeye dönüşen grup Hollanda’da gece kulüplerinin vazgeçilmezi haline geldi. Sadece önemli kulüplerde çalmayan grup ayrıca televizyon programlarında da yer almakta. Grubun esas kadrosunda saksafoncu Benjamin Herman, gitarist Anton Goudsmit, davulda Joost Kroon, perküsyonda Frank van Dok ve trumpette David Rockefeller bulunuyor. Caz severlerin vazgeçilmezi haline gelen New Cool Colective’i Soul Caz’ın latin tatlar ile birlikte servis edilmesine benzetebiliriz.

Warm up & After Party: Berke Yavuz

Amsterdam Legends: Motown Special with Rob Manga & VJ Supreme Cuisine

Hollanda, Groningen’de doğup büyüyen Rob Manga, küçük yaşlarda Soul, Disco, Pop ve Rock türlerinden etkilendi. Dikkatlice seçilmiş klasik ve yüksek kaliteli seslerden oluşturduğu müziği ile kendine has bir tarz yaratan sanatçı, bugüne kadar pek çok önemli konser mekanlarında ve festivallerde sahne aldı. Derleme şeklindeki müziği ise DeepHouse’dan Hip-Hop’a, Klasik müzikten popüler müziğe pek çok türü içinde barındırıyor. Rob Manga’nın bu farklı sahne performansı, kendisini Hollanda’daki partilerde ve festivallerde aranan ve popüler bir isim haline getirdi.

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış

Konum