Etnik Bas: 90 BPM & Kamufle

Türkçe rap sahnesinin özgün ve üretken isimlerinden Da Poet, Farazi V Kayra, Sorgu ve Savai’den oluşan 90 BPM ile Kamufle, 21 Şubat’ta “Etnik Bas” serisi kapsamında konuğumuz oluyor!

Farklı coğrafyaların geleneksel müziklerini; bas ağırlıklı altyapılar, elektronik beat’ler, dub, trap, hip-hop, funk ve rock elementleriyle birleştireren sound’ları dans pistine taşıyoruz. “Etnik Bas” serisinde; kökeni İngiltere ve Jamaika soundsystem kültürüne, sokağa ve farklı dillere dayanan müzik tarzlarının yanı sıra protest duruşlarıyla da dikkat çeken isimler konuğumuz oluyor!

90 BPM

90 BPM, ismini; Türkçe sözlü rap sahnesinde duruşu ve tarzıyla sıyrılan Da Poet, Farazi V Kayra ile dönemin başarılı Rap gruplarından Dramelodi Project'ten Sorgu'nun yanlarına Savai'yi alarak 2013'te kurduğu stüdyodan alıyor. Uzun zamandır birlikte projeler içinde olan ekip üyeleri ilk albümleri “Kötülük Bizim İşimiz”i 2015 yılında paylaştı. Çıktığı dönemde yılın en çok konuşulan rap albümleri arasına giren albümde 90 BPM’e Grup Ses Beats ve Sami Baha gibi önemli prodüktörlerin yanı sıra Ezhel, Allame, Kamufle, Sahtiyan başta olmak üzere birçok rapçi eşlik etti. 3 yıllık aranın ardından övgü toplayan ikinci albümleri “Şehir FM”i yayımlayan ekip; bu albümde de Kamufle, Ağaçkakan, Kutay Soyocak, Da Proff, İdil Meşe ve Trakya Bambaataa gibi isimlerle birlikte parçalar kaydetti. 

Kamufle

Hip hop kültürüyle ilkokul çağında tanışan Kamufle, ilk amatör kayıtlarını 2004’te almaya başlayarak müzik hayatına adım attı. Türkiye’nin birçok şehrinde konserler veren ve festivallerde yer alan başarılı rapçi, ilk resmi albümü “Olumsuzluklar”ı 2012’de paylaştı. 3 senelik bir çalışmanın ardından yayımladığı ikinci albümü “Hayale Daldım”da Kamufle’ye Gökçe, Aslı Güngör, Bilge Kösebalaban, Softa, Moral, Allame, Pit10, Sahtiyan, Sansar Salvo, Da Poet ve Patron eşlik etti. Yayımladığı parçalar ve yüksek enerjili canlı performanslarıyla adından sıkça söz ettirerek Türkçe rap’in önemli isimleri arasına girmeyi başardı. Başarılı rapçi, funk ve groove tarzlarını rap ile birleştirdiği özgün stilinin yanı sıra; müziğinin yüksek enerjisini destekleyen canlı orkestrasıyla da dikkat çekiyor.  2018’den bu yana “Beni Görmeden Ölme”, “Abe Bilader” ve ”Kırık Kaset Çalar” teklilerini yayımlayan Kamufle; Eskiz, Ezhel, 90 BPM, Nihil Piraye, Manga, Aga B, Barış Demirel, Farazi, Red ve Anıl Piyancı gibi birçok isimle ortak çalışmalar da yaptı. 

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:30 90 BPM & Kamufle

Konum