Thurston Moore

Sonic Youth’un esas adamı Thurston Moore, 22 Nisan’da Garanti Caz Yeşilli konserleri kapsamında Radyo Eksen’in katkılarıyla Babylon’da.

80 ve 90’lara damgasını vurmuş, Sonic Youth’un esas adamı Thurston Moore, gruptan bağımsız olarak, 2011 yılında yayınlanan solo albümü “Demolished Thoughts” ile akustik deneyimlere yelken açmıştı. Ardından 2014 yılında beklendiği gibi bol gürültülü, punk ve grunge ritimlerinin hakim olduğu “The Best Day” isimli albümü ile Sonic Youth günlerini hasretle ananlara bir armağan gibi çıktı karşımıza.

Thurston Moore ayrıca Yoko Ono, Merce Cunningham, Cecil Taylor, Rhys Chatham, Lydia Lunch, John Zorn, Takehisa Kosugi ve Glenn Branca gibi kendi dallarında müziğe damgasını vurmuş isimlerle birlikte farklı projelere de imza attı. Müziğini sinemaya da taşıyan Moore, Olivier Assayas, Gus Van Sant ve Allison Anders’ın filmlerine müzikler yaptı.

No wave’in doğuşuna, grunge’ın yükselişine tanık olmuş, yeraltı New York sahnesinin tarihe geçmiş isimlerinden Thurston Moore’un sıradışı performansına şahit olmak isteyenleri, 22 Nisan Çarşamba akşamı Babylon’a bekliyoruz. 

@KEXP (Live)

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Thurston Moore

Konum