Guillemots

Klasik piyano eğitimi almış İngiliz müzisyen Fyfe Dangerfield önderliğinde kurulan indie rock dörtlüsü Guillemots, Brezilyalı gitarist MC Lord Magrão, Kanadalı kontrbasçı Aristazabal Hawkes ve İskoç perküsyonist Greig Stewart’dan oluşuyor.

Farklı geçmişleri ve kendilerine has müzikal anlayışlarının bir araya gelmesi ile yarattıkları eklektik müzik sayesinde kısa sürede kendilerine büyük bir hayran kitlesi yaratmayı başaran grup, ilk albümleri “Through the Windowpane”’i 2006 yılında yayınlayan Guillemots, bu albümle Mercury Müzik Ödülüne aday gösterilmişti. 2008 tarihli pop müziğe kayan değişik altyapısıyla bir sonraki albümleri ‘Red’ İngiltere listelerinde hatırı sayılır bir başarı elde etmişti. 2008 yılı boyunca turnede olan grubun kurucusu Dangerfield üçüncü albümlerine kadar geçen süre içerisinde solo bir albüm de yayınladı. İngiltere’nin en önemli müzik festivallerinden Latitude’de David Lynch–Eraserhead filminin gösterimine müzikleriyle eşlik eden, sahne performanslarında ayna ve optik illüzyonlar kullanan ve birçok uluslararası festivalde sahne alan sıra dışı grup Guillemots, 2011 tarihli yeni albümleri “Walk The River” ın tanıtım turnesi kapsamında ilk kez Türkiye’de Babylon sahnesinde.

***Babylon ve Babylon Lounge'da hergün saat 21.30'a kadar tüm alkollü içeceklerde %50 indirim!!!

Bu konser kaçmaz çünkü,

 Guillemots çok uluslu bir grup. Solist İngiliz, gitarist Brezilyalı, kontrbasçı Kanadalı ve perküsyoncu İskoç. Bu çeşitlilik müziklerine de yansıyor.

 Indie rock’a farklı bir soluk getiren Guillemots, 2007 senesinde BRIT Awards’ta “ En İyi Canlı Performans” ödülüne aday gösterildi. Bu da demek oluyor ki sağlam bir performans bizi bekliyor.

İlk albümleri “Through The Windowpane” ile 2006 senesinde Mercury Awards’a aday gösterilmişlerdi.

 Latitude Festivali’nde David Lynch’in klasik Eraserhead filmine canlı müzik yaparak çok başarılı bir performans gösterdiler.

 Grubun solisti Fyfe Dangerfield, çok farklı oktavlarda ses çıkarabilme yeteneğine sahip, farklı ses rengi olan bir müzisyen.

Grubun beraber çalıştığı müzisyenler arasında The Noisettes’in solisti Shingai Shoniwa ve Ida Maria bile var.

Grup yaptığı müzikle hem indie rock hem de progressive rock severleri tatmin edecek bir performansa imza atacak.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Guillemots

Konum