Disco'nun B Yüzü: Marcus Marr (DFA)

Sezona fişek (yani gayet hızlı) gibi giren Disco'nun B Yüzü, saadet zincirine bir yeni mekan daha ekliyor. Chill'n Roll Night Club'ından tutun muhtelif türlü etkinliği ile Babylon Lounge'ı kendine ev edinen B Yüzü, şimdi de Disco'nun B Yüzü serisi ile 23 Kasım'da Lounge'da.

LCD Soundsystem'dan Holy Ghost!'una oradan da envai çeşit grupla gönüllerimiz çelik konstrüksiyonlu temel atan DFA'e herhalde tapmayanınız pek yoktur. Sizi bilemiyoruz ama biz tapıyoruz. Ne çıksa güzel mi olur? Oluyor. 2 yıldır ailelerinde olan karanlık disco'nun groovy prensi Marcus Marr da işte bunlardan biri.

Disco'nun yenisine de eskisine de girişen "benim gitarım, synth'im var sample'ı ne eyleyim diyen." İngiliz prodüktör şarkısının her katmanını kendisi örmezse içi rahat etmiyor. Kendi plak şirketi Newfinger'dan çıkardığı Well Alright/Pleasure Moon 45'liği ile süksenin kralını yapan ve Pusher filminde bu parçalarla yer alan Marr tabi ki bununla yetinmedi. DFA'dan çıkan The Music ile uçuşlara geçen ve mixtapelerin demir başı olan prodüktör, SPIN tarafından da The Music parçası ile 2013 yılının en iyi dans parçaları listesinde üç numara olarak gösterildi.

Sakin sakin ve tatlı tatlı büyümeye devam eden ve en son Alex Metric ve Jacques Lu Cont'un Safe With You single'ına remix yapan Marcus Marr bol groovy ve kıç sallatmalı seti ile 23 Kasım'da Babylon Lounge'da. Gecenin yancıları ise neşeli kişiliği, komikli şakaları ve disco/indie dance setleri ile QuaQua ve Adana Twins'den The Field'a birçok isimle çalan warmup'ta PhD yapmış Seray Arslan'dan geliyor. Gel 23 Kasım hadi gel.

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
00:00 Seray Arslan
00:00 QuaQua
22:00 Marcus Marr

Konum