Dayanışma İçin Müzik: Alp Ersönmez ‘Cereyanlı’, MadenÖktemErsönmez, Çağrı Sertel

Dayanışma İçin Müzik konserlerinin ilki için 23 Mart akşamı yerli caz sahnesinin önde gelen ekiplerinden Alp Ersönmez “Cereyanlı”, MadenÖktemErsönmez ve Çağrı Sertel ile buluşuyoruz.

Pozitif olarak dayanışmanın gücüne inanıyoruz, yaşadığımız bu felaketin etkilerini ancak dayanışmayla ve birlikteliğimizle azaltacağımızı biliyoruz. Kültür-sanat kurumları paydaşları olarak; sanatçılarla ve sanatçı yönetim ekipleriyle dayanışma içerisinde, topluma destek olacağımız ve kültür-sanatın sürdürülebileceği bir süreç için çalışıyoruz. Bütün ahalimizi ve müziksever misafirlerimizi bu sürecin bir parçası olmak üzere davet ediyoruz ve desteklerini bekliyoruz. 

23 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştireceğimiz “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamını 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla bağışlayacağız. Programda yer alan sanatçılarımızın değerli destekleriyle mümkün olan bu dayanışma konserlerin bilet satış gelirleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yarattığı deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek üzere kullanılacak “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na katkıda bulunacaktır. Biletix ve Mobilet’in destekleriyle, yapılacak olan satışlarda hizmet bedeli eklemesi yapılmayacaktır. Detaylı bilgi için: https://babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik

Alp Ersönmez “Cereyanlı” 

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, MadenÖktemErsönmez, Wonderland ve Sonic Boom gibi birçok grubuyla birlikte yıllardır sahne alarak yerli caz dünyasının önemli isimleri arasında yer alan bas gitarist Alp Ersönmez;  çağdaş müzik formlarını ve modern armoni ögelerini kullandığı ve farklı stillerin bir araya geldiği bestelerinden oluşan ilk albümü “Yazısız”ı 2011’de dinleyicisiyle buluşturdu. Ersönmez, sequencer ve bilgisayarla desteklenmiş bestelerinden oluşan ikinci albümü “Cereyanlı”yı 2021’de yayımladı.  Erik Truffaz, Bugge Wesseltoft, İlhan Erşahin, DJ Logic, PapaDee, İmer Demirer, Arto Tunçboyacıyan gibi misafirlerin de bulunduğu albümün elektro-caz merkezli bir sonik haritaya sahip. “Cereyanlı” projesinde Alp Ersönmez’e sahnede Engin Recepoğulları, Barış Doğukan Yazıcı, Çağrı Sertel ve Ediz Hafızoğlu eşlik ediyor. 

Alp Ersönmez: Bas

Engin Recepoğulları: Tenor Saksafon

Barış Doğukan Yazıcı: Trompet

Çağrı Sertel: Klavye

Ediz Hafızoğlu: Davul

MadenÖktemErsönmez

Modern caz üçlüsü MadenÖktemErsönmez, İstanbul’un önde gelen müzisyenleri Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez’den oluşuyor. Doğaçlamadan beslenen ve sahne üzerinde birbirleriyle ve izleyiciyle kurdukları etkileşimlere açık performanslarıyla övgü toplayan ekip; caz, rock, drum’n bass, punk, noise, elektronik ve ambient müzik türlerinden etkileniyor. Üçlü, çıkış albümü “MÖE”yi 2017 yılında dinleyicisiyle paylaştı. 

Sarp Maden: Gitar, Elektronikler

Volkan Öktem: Davul

Alp Ersönmez: Bas

Çağrı Sertel

Prodüktör, aranjör, besteci ve piyanist rolleriyle birçok farklı müzik türünde performansları ve albüm prodüksiyonlarıyla tanınan Çağrı Sertel’in müzikal yelpazesi caz, R&B, pop, elektronik ve ambient türlerini kapsıyor. Yazdığı beat’lerle kendine özgü piyano sound’unu buluşturan müzisyen; bestelerinde vokal kayıtlarını bir enstrüman olarak kullanıyor. 2010’dan bu yana “Newborn”, “Instant”, “Kuytu” gibi albümlerini yayımlayan Çağrı Sertel; müziğinde anlık değişimlere yer açtığı bir dünya yaratıyor ve performanslarında dinleyicilerini bu sonik dünyaya davet ediyor. 

Gecenin biletlerine Biletix ve Mobilet’ten ulaşabilirsiniz. 

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Dayanışma İçin Müzik: Alp Ersönmez ‘Cereyanlı’, MadenÖktemErsönmez, Çağrı Sertel

Konum