Balkan Wedding Party

Kolektif İstanbul’un ev sahipliği yaptığı Balkan Wedding Party, 23 Nisan Cumartesi akşamı konuğumuz oluyor! Balkan Marching Band’in de performansıyla eşlik edeceği geceyi, Murat Meriç DJ setiyle başlatacak.

Bugüne kadar attığınız bütün göbekleri unutturacak ve sizi zıvanadan çıkaracak bu gecede yengeler, görümceler, bacanaklar, enişteler, gerdan kıran eltiler, bıyık büken dayılar; punk, caz ve elektronik seslere bulanmış progresif düğün müzikleri eşliğinde dans pistinde buluşacak.

2006 yılından beri “Balkanatolia”, “Krivoto”, “Kerevet” ve “Pastırma Yazı” isimli dört albüm yayımlayan Kolektif İstanbul; caz ile funk altyapılarından beslenerek Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanlıyor. Eğlenceli performanslarını dinleyiciyle buluşturmaya devam eden ekip, 2021 baharında beşinci stüdyo albümleri “Kısmet”i Avrupa'da ve Türkiye'de eş zamanlı olarak yayımladı.

Tek bir müzik türü ile sınırlı kalmayı reddederek, türler arasında formlarla oynamayı tercih eden grup; Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, The Flow Festival, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde başarılı performanslar sergiledi. Samimi videolarıyla da öne çıkan ekip; saksafonda Richard Laniepce, vokalde Aslı Doğan, davulda Batuhan Baraç, suzafonda Ertan Şahin, tuşlularda Tamer Karaoğlu ve klarnette Talat Karaoğlu’dan oluşuyor. Balkan Wedding Party buluşmamızda, Kolektif İstanbul ve Balkan Marching Band performanslarının öncesinde Murat Meriç DJ setiyle kabin başına geçiyor.

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
20:00 Murat Meriç
21:30 Balkan Marching Band
21:45 Balkan Wedding Party

Konum