Dayanışma İçin Müzik: Palmiyeler, Öncesi: Hav Hav!

Dayanışma İçin Müzik konserleri kapsamında, 24 Mart akşamı yerli bağımsız sahnenin sevilen isimlerinden Palmiyeler ve Hav Hav! ile buluşuyoruz.

Pozitif olarak dayanışmanın gücüne inanıyoruz, yaşadığımız bu felaketin etkilerini ancak dayanışmayla ve birlikteliğimizle azaltacağımızı biliyoruz. Kültür-sanat kurumları paydaşları olarak; sanatçılarla ve sanatçı yönetim ekipleriyle dayanışma içerisinde, topluma destek olacağımız ve kültür-sanatın sürdürülebileceği bir süreç için çalışıyoruz. Bütün ahalimizi ve müziksever misafirlerimizi bu sürecin bir parçası olmak üzere davet ediyoruz ve desteklerini bekliyoruz. 

23 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştireceğimiz “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamını 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla bağışlayacağız. Programda yer alan sanatçılarımızın değerli destekleriyle mümkün olan bu dayanışma konserlerin bilet satış gelirleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yarattığı deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek üzere kullanılacak “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na katkıda bulunacaktır. Biletix ve Mobilet’in destekleriyle, yapılacak olan satışlarda hizmet bedeli eklemesi yapılmayacaktır. Detaylı bilgi için: https://babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik

Palmiyeler

Yatıştırıcı melodiler, sinematik manzaralar ve groove dolu beat’leriyle Palmiyeler, diğer neo-psikedelik gruplardan farklı olarak dinleyicisine tanıdık ve özgün bir sound sunuyor. Lokal müzik sahnesinde açık ve güneşli bir Akdeniz havası estiren dörtlü; Mertcan Mertbilek, Tarık Töre, Rana Uludağ ve Barış Konyalı’dan oluşuyor. Kendi isimlerini taşıyan ilk kısaçalarlarıyla 2015 senesinde çıkış yapan Palmiyeler; lokal sahnenin neşesi, esintisi ve seveni bol grupları arasına girdi.

Hav Hav! 

Çizer kimliğiyle tanıdığımız Mert Tugen, Hav Hav! adını verdiği yeni projesiyle bu kez garage rock sularına yelken açtı. Tugen’le birlikte bas gitarda Emir Aktunç (Max on Duty) ve davulda Ozan Uzunsoy’la tamamlanan Hav Hav! kadrosu, konserlerine 2022’de başladı. Prodüktör koltuğunda Taner Yücel’i gördüğümüz çıkış albümleri “Havlıyor Köpek” geçtiğimiz Eylül ayında dinleyicisiyle buluştu. 

Gecenin biletlerine Biletix’ten ve Mobilet’ten ulaşabilirsiniz. 

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
21:30 Dayanışma İçin Müzik: Palmiyeler, Öncesi: Hav Hav!

Konum