Duble Lansman: Balina & Feza

2017’nin son günlerinde ikinci stüdyo çalışmaları “Kaybetmenin Mitolojisi”ni yayımlayan Balina ve 2018’de gelecek yeni albümleri “Kobro”nun heyecanını yaşayan Feza “duble lansman” kapsamında 24 Ocak Çarşamba Babylon’da.

Balina

Gitarda Alican Öyke ve davulda Burçin Esin'in ortaklığıyla kurulan Balina, 2013’te kendi ismini taşıyan ilk stüdyo çalışmasıyla müzikseverlerle buluştu. İkili, özellikle İstanbul çapında verdiği konserlerle kısa sürede güncel alt kültür dalgasının figürlerinden biri haline geldi. Balina, bu yıl Ada Müzik etiketi ile yayımladığı “Kaybetmenin Mitolojisi” albümüyle geri döndü. Gitar ve davul eşleşmesinin yarattığı dinamik sound üzerine yoğunlaşan ikili, çalışmalarında 70'lerin progressive rock’ından karanlık kuzey metali’ne, swing’den stoner riff'lerine geniş bir müzik repertuvarına yer veriyor.  

Feza

Şakir Kış, Mehmet Demirdelen ve Arda Söyletir’den oluşan Feza, özellikle progressive, sludge, stoner türlerine yer verirken rock müziğin bütün olanaklarından faydalanıyor. Bugüne kadar konserler ve demolar aracılığı ile müzikseverlerle buluşan Feza, 2018 başında ilk albümü “Kobro”yu yayımlayacak.

Biletler Mobilet'te!

Etkinlik Programı

00:00 Feza
00:00 Balina

Konum