Kontak #1: The Kites ve KAM

Genç müzisyenleri, lokal sahneyi, yeni çıkan albümleri ve farklı sesleri radarına alan “Kontak” serisinin ilk gecesinde The Kites ve KAM ile 25 Mart’ta buluşuyoruz!

The Kites

Küçük yaşlardan beri birlikte müzik yapan Tan Deliorman ve Ozan Elverdi’nin 2017 yılında kurduğu The Kites; caz, funk ve rock türlerini birleştirirken Afrobeat’ten psikedelik rock ve funk’a uzanan ilham havuzu etrafında kendi sound’unu kurdu. Müziklerinin temeline gündelik hayatın sıkıntılarından sıyrılıp, kendilerine ve dinleyicilerine iyi vakit geçirtme fikrini yerleştiren ekip; ilk albümleri “Sunset Vibes”ı 2019’da Audioban etiketiyle yayımladı. Kısa süre içerisinde adından sıkça bahsettirmeye başlayan ikiliye, performanslarında; bas gitarda Atakan Kotiloğlu, tuşlu çalgılarda Yağmur Kerestecioğlu ve perküsyonlarda Yağız Nevzat İpek eşlik ediyor.

KAM

Tohumları 2010 senesinde Gevende’nin kurucu üyelerinden Can Ömer Uygan tarafından atılan KAM; ekibe yine Gevende’nin kurucularından Okan Kaya, Bajar’da yer alan Cansun Küçüktürk ve Cihan Kahvecioğlu’nun dahil olmasıyla bugünkü halini aldı. Müziğinde caz, psikedelik rock ve folk türlerinden beslenirken doğaçlamaya da sıkça yer veren grup; Kasım 2019’da kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini Shalgam Records’dan yayımladı. 

Can Ömer Uygan: Trompet, flugelhorn

Cansun Küçüktürk: Elektro gitar

Okan Kaya: Bas Gitar

Cihan Kahvecioğlu: Davul

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 The Kites
23:00 Funky Queen
23:30 KAM

Konum