Mirkelam

Pop müzik dünyasında "koşan adam" olarak tanınan Mirkelam, etkileyici sahnesi ile 25 Şubat akşamı Babylon sahnesinde...

Kariyerinin başlarında Kayahan, Burak Kut, Nazan Öncel gibi sanatçılara geri vokal yapan Mirkelam, 1995 yılında kendi adıyla yayınladığı ilk albümüyle büyük bir çıkış  yaptı. Özellikle “Her Gece” şarkısıyla bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mirkelam, “koşan adam” olarak anılmaya başlandı. 1998 yılında yine kendi adıyla yayınladığı ikinci albümününün ardından üçüncü albümü “Unutulmaz” ile dinleyicilerine unutulmaz parçalar hediye etti. “Kokoreç”, “Terle”, “Kıvır” ve albüme adını veren “Unutulmaz” parçalarıyla müzik dünyasındaki farklı konumunu sağlamlaştıran Mirkelam, alaturka, elektronik müzik tınılarını beceriyle kullanma yeteneğinin  yanı sıra, alışılmış kalıpların dışına çıkan, ironik bir sokak konuşması havası içeren ve ilginç uyaklarla birbirine bağlanan sözleriyle, şarkı sözü yazarlığında da ustalaştığını kanıtladı.

Alaturkaya geri döndüğü albüm “Kalbimde İzin Var”ı 2004 yılında yayınlayan Mirkelam, duygusal, sakin parçalarının yanı sıra, argo ve ironi öğeler içeren eğlenceli şarkılardan da oluşan beşinci albümü “Mutlu Olmak İstiyorum’u 2006 yılının Aralık ayında yayınladı.

Altıncı solo albümü “Denizin Arka Yüzü”nde, sözü ve müziği kendisine ait 10 yeni şarkıya yer veren Mirkelam, Babylon sahnesinde, geceye özel bir repertuvar hazırlayarak, yeni parçalarının yanı sıra unutulmayan hitleri ile de dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

"Her Gece"

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Mirkelam

Konum