Kings of Convenience

Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali kapsamında 12-13 Nisan tarihlerinde Babylon’da düzenlenmesi planlanan fakat gruptan Eirik Glambek Boe’nun ani gelişen sağlık sorunu sebebiyle ertelenen Kings of Convenience konserinin yeni tarihleri belli oldu.

Kings of Convenience 26-27-28 Eylül tarihlerinde 3 gece Babylon’da konser verecek. Konser ertelenince grubun solisti Erlend Oye Babylon’da 2 gece solo konser vermişti.

Biletlerle İlgili Önemli Bilgi:

Ertelenen Kings of Convenience konserleri, 26,27 ve 28 Eylül’de Babylon’da gerçekleşecek. Ertelenen konserleri telafi etmek üzere Babylon 26 Eylül’de gerçekleşecek ek konserin tüm biletleri öğrenci bileti olarak Babylon ve Biletix gişelerinde satışta. 27 ve 28 Eylül konserleri için de ek biletler çıktı ve hem Babylon gişe hem Biletix üzerinden satışta. 12 Nisan tarihine bilet almış olanlar 27 Eylül Perşembe günkü konsere, 13 Nisan tarihine bilet almış olanlar ise 28 Eylül Cuma günkü konsere biletleriyle giriş yapabilecekler.

Çocukluk yıllarından beri birbirlerini tanıyan Norveçli ikili Erlend Oye ve Erik Glambek Boe’den oluşan Kings of Convenience ilk olarak 2001 yılında çıkarttıkları albümleri “Quiet is the New Loud” ile isimlerinden söz ettirdi. Coldplay’in de prodüktörlüğünü yapan Ken Nelson ile Londra’da kaydettikleri bu albümle listeleri zorlayan grup, 2004 yılında yayınladıkları “Riot on an Empty Street” ile otoritelerden tam not almayı başardı. I’d Rather Dance With You, Misread, Homesick, Cayman Islands gibi pek çok başarılı parçanın altına imza atan ikili, Kanada’nın büyüleyici sesi Feist ile beraber seslendirdikleri Know How ile de büyük beğeni topladı. Son olarak 2009 yılında yayınladıkları “Declaration of Dependence” ile uzun bir aradan sonra müzikseverlerin karşısına çıkan Kings of Convenience, baş ilham kaynaklarından biri olan Simon & Garfunkel ile sık sık karşılaştırılıyor. Erlend Oye’nin insanın içine işleyen yumuşak sesi ve kendisine eşlik eden Erik Glambek Boe ile Kings of Convenience, Babylon sahnesini 3 gece üst üste şereflendirmeye hazırlanıyor.

Warm Up by Dancing Birds Feel The Beat 

Kapı Açılış: 20:00

Konser: 22:00

***Garanti Gençlik Bankacılığı kartları ve Bonus kart sahiplerine bu etkinlikte ayakta biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Kart başına iki adet bilet alınabilmektedir.

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
22:00 Kings of Convenience

Konum