Da Poet & Kayra & Baneva & Kamufle & DJ Big Poppa

Türkçe sözlü rap müziğin önemli temsilcilerinden Da Poet & Kayra & Kamufle & Baneva ve Dj Big Poppa’nın aynı sahnede bir araya gelecekleri özel projeleriyle 27 Ekim akşamı Babylon’da buluşuyoruz.

Da Poet
Beatmaker, DJ, MC ve prodüktör Da Poet, üretimleri ve Türkçe rap performanslarıyla yerli hip-hop sahnesinin önemli isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Müzik hayatında başladığından beri yayımladığı solo albümleri, Rain Lab ve 90BPM gibi farklı projeleri, birçok sanatçıyla yaptığı ortak üretimler ve prodüksiyonlarla beraber üretkenliğiyle öne çıkan Da Poet; son olarak 2021 senesinde “Kendini Bul” uzunçalarını dinleyicisiyle buluşturdu.

Kayra
Hikaye anlatıcılığı ve lirikal gücüyle Türkçe rap’in önde gelen isimlerinden Kayra, müzik hayatında GINA grubuyla başladı. Bu dönemde yeraltı hip-hop sahnesinde ismini duyurmaya başlayan Kayra, 2007’de beatmaker Farazi ile ortak projesiyle “Sarhoş Palavraları” serisiyle yükselişine devam etti. Solo üretimlerine ve farklı projelerdeki iş birliklerine devam ederek 2014’te Da Poet, Savai, Farazi, Kayra ve Sorgu’dan oluşan rap kolektifi 90BPM projesine yoğunlaştı. Son olarak 2022’de yayımladığı albümü “Meçhul Bir Yalnızlığa Dair” ile beğeni toplayan Kayra; edebiyat, sinema ve geçmişten beslenerek oluşturduğu dünyasında üretimlerine devam ediyor.

Kamufle
Hip-hop kültürüyle ilkokul çağında tanışan Kamufle, ilk resmi albümü “Olumsuzluklar”ı 2012’de paylaştı. Türkiye’nin birçok şehrinde konserler veren ve festivallerde yer alan başarılı rapçi, müzikal yolculuğuna “Hayale Daldım” ve “19T” albümleriyle devam etti. Yayımladığı parçalar ve dinamik canlı performanslarıyla adından sıkça söz ettirerek Türkçe rap’in önemli isimleri arasına girdi. Üretken rapçi, funk ve groove tarzlarını rap ile birleştirdiği özgün stilinin yanı sıra; müziğinin yüksek enerjisini destekleyen canlı orkestrasıyla da dikkat çekiyor. Wiz Khalifa’nın Türkiye konserinin açılışını yapan Kamufle, bugüne dek yayımladığı albümlerinin yanı sıra birçok teklisini de dinleyicisiyle paylaştı ve yerli sahneden birçok farklı türde müzik yapan sanatçının parçalarına konuk oldu. 2021’de Lara Di Lara ile yaptığı iş birliğinin ürünü olan “Denge” kısaçaları; trip-hop, lo-fi ve hip-hop deryalarında ikilinin yakaladıkları uyumla yerli sahnenin heyecan verici projeleri arasına girdi. Kamufle, geçtiğimiz aylarda Elektro Hafız ile bir araya geldiği “USANDIM” teklisini dinleyicisiyle paylaştı. Alternatif dinleyicinin de takdirini toplayan sanatçı çalışmalarına kendi label’ı Dikkat Records çatısı altında devam ediyor.

Baneva
Türkçe Rap’in en özgün isimlerinden Baneva, kariyerine Basemode Records ile bir araya gelerek yayınladığı önemli çalışmalarla başladı. Türkçe Rap’te yeteneğiyle herkesin takdirini toplayan genç sanatçı son olarak Ceza ile yayınladığı KÜL şarkısıyla dinleyicilerin karşısına çıktı. 

Dj Big Poppa
Türkçe Rap sahnesinin önemli DJ’lerinden Dj Big Poppa, bugüne dek başta Ceza olmak üzere birçok önemli rap sanatçısının arkasında plakların başında yerini aldı.

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Da Poet & Kayra & Baneva & Kamufle & DJ Big Poppa

Konum