Red Bull BC One After Party: DJ Premier & DJ Mahmut & DJ Ace & Kabus Kerim & DJ NoFrost & Grup Ses Beats

Dünyanın en büyük teke tek breakdans karşılaşması Red Bull BC One'ın after party'sinde bu yıl dünyanın yaşayan efsanelerinden DJ Premier yer alıyor! Red Bull BC One Hip Hop Buluşması kapsamında 26 ve 27 Mart tarihlerinde gün boyu KüçükÇiftlik Park çadır alanında sürecek etkinliklerin ardından haftasonunun finali 27 Mart akşamı Babylon'da DJ Premier'in yanı sıra DJ Ace, DJ Mahmut, DJ No-Frost, Kabus Kerim ve Grup Ses Beats gibi Türkiye Hiphop sahnesinin en önemli DJ'leri setleriyle sahnede yer alacak.

DJ Premier

80’lerin ve 90’ların efsane hiphop grubu Gang Starr üyesi DJ Premier, Red Bull BC One Cypher'ın After Party etkinliği için ilk defa Türkiye’ye geliyor! The Notorious B.I.G, Nas, Rakim, Snoop Dogg, The Game, KRS-One, Mos Def, Jay-Z, Kanye West gibi saymakla bitiremeyeceğiniz her türden Hiphop efsaneleriyle ortak çalışmalarda bulunan, kendine has tarzıyla Hiphop dünyasına hem prodüktörlük hem de DJ'lik anlamında yön veren nam-ı diğer Preemo, yaşayan Hiphop efsanelerinin en başında gelen isimlerden biri.

DJ Mahmut

Türk Hiphop piyasasının en önemli DJ'lerinden Frankfurt'tan DJ Mahmut, Murat G'yle birlikte Almanya'da piyasaya sürülen "Garip Dünya" ve dönemin Rap müziğinin en önemli isimlerini konuk aldığı, 1999 ve 2003 yıllarında yayınladığı "Türkçe Rap Mixtape" albümleriyle efsaneler arasında yerini aldı. Dönemin atmosferine çok fazla takılmayıp, 80'lerde başladığı DJ'lik kariyerine bağlı olarak halen damarlarında Oldskool Hiphop kanı dolaşan DJ Mahmut'un setlerinde geçmişin büyülü Funk parçalarında doğan Hiphop ruhunu bulabilirsiniz.

DJ Ace

1986 yılında başladığı DJ'lik kariyerine 3 DMC DJ Şampiyonluğu sığdıran Türk asllı, İsviçre'de doğup büyüyen DJ Ace, dünya çapında Break Dance'ın en önemli organizasyonlarından Red Bull BC One Break Dance Yarışması'nın 2005 yılındaki dünya finalinin müziklerini hazırladı. Kelly Rowland, Krumb Snatcha, Fatman Scoop, İsveçli MC’ler Gimma, Black Tiger, Greis ve daha pek çok hiphop sanatçısının prodüktörlüğünü yapan DJ Ace'in Amerikalı eski B-Boy, DJ ve prodüktör Tony Touch'la "Don`t TOUCH The ACE" adlı ortak bir mixtape'i de bulunuyor.

DJ No-Frost

Türk Hiphop piyasasının en yetenekli DJ'lerinden DJ No-Frost, Grandmaster Flash ve Afrika Bambaata gibi Hiphop kültürünün kült isimleriyle aynı sahneyi paylaşmış bir isim. Funk-Soul müzik sevdası ve Oldskool Hiphop ağırlıklı setleri ile dinleyicileri gerçek Rap ritimleriyle buluşturan No-Frost'un daha önce çeşitli MC'lerin çalışmalarında scratch'leri bulunuyor.

Kabus Kerim

Türkiye’de hiphop hikayesinin başlangıç basamağı olarak kabul edilen, Altın Kaset ve Platin Plak ödüllerinin sahibi Cartel’in ve Karakan’ın üyelerinden Kabus Kerim Red Bull BC One Cypher After Party etkinliğinde sahnede olacak. "Eskiden yeniye, daima ileriye" düsturuyla, eski usul hiphop kültürünü halen yaşamaya devam eden Kabus Kerim, Anadolu Pop ve Türkçe Saykodelik müziğini kendine özgü tarzıyla baştan yaratan setlerinin dışında bu kez Hiphop eksenindeki setiyle Babylon Bomonti'de yeni setleriyle birlikte sevenleriyle buluşacak.

Grup Ses Beats

Grup Ses Beats, plak dönemimizin mirasını Hiphop ile buluşturduğu tarzıyla 10 yıla yakın bir süredir aktif olarak üretimlerine ve performanslarına devam ediyor. Bugüne kadar De La Soul, The Gaslamp Killer, Gonjasufi, Onra, Tricky ve Turquoise Wisdom gibi bir çok isimle aynı sahneyi paylaşan Grup Ses Beats, yurt dışında Distortion (Danimarka), Milhões de Festa (Portekiz), Le Guess Who 2012/2014 (Hollanda) festivallerinde çaldı.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
00:00 DJ Premier
00:00 DJ No Frost
00:00 DJ Ace
00:00 Grup Ses Beats

Konum