Nils Petter Molvær

90’lı yıllarda ilk olarak ismini duyuran Norveç modern caz müzik ekolünün temsilcilerinden Nils Petter Molvaer, caz ve ambient müziği birleştirdiği başarılı çalışmalarıyla tüm dünyanın izlediği bir isim.

Elektronik öğeleri içinde bolca barındıran trompet ve keyboard kompozisyonlarıyla Molvaer, 90’larda büyük bir patlama yaşayan Brian Eno’nun da başını çektiği caz-elektronik füzyon dalgasına ait bir sanatçı. Molvaer’in çıkış albümü Khmer, birçok otorite tarafından müzisyenin farklı anlayışını gözler önüne süren bir çalışma olarak kabul ediliyor. 2009 yılında çıkarttığı son albümü “Hamada” ise; yine İskandinav müzisyenin karanlık tarafını vurgulayan bir tona sahip. 
First making a name for himself in the 90s, Nils Petter Molvaer is one of the most important representatives of modern Norwegian jazz music. Combining jazz and ambient, Molvaer is a name that many look to and admire. Lauded for his trumpet and keyboard compositions, which feature electronic elements, Molvaer is one of the artists who gained recognition during the Brian Eno-led wave of jazz electronic fusion in the 90s. Molvaer’s debut album Khmer, is considered to be a groundbreaking testament to his unique perspective. His 2009 release “Hamada” features a tone which highlights the Scandinavian musician’s darker side.

Nils Petter Molvaer:
Nils Petter Molvaer: Trompet, Samples/Trumpet, Samples
Stian Westerhus: Gitar/Guitar
Audun Klieve: Davul/Drums
Johnny Skalleberg: Ses/Sound
Tord Knudsen: Görseller, Işık/Visuals, Light

Bu konserde Babylon Sessizlik Politikası uygulanacaktır.

Babylon Sözlük’ten, “Sessizlik Politikası”: Babylon’da bazı konserlerde geçerli olan, izleyiciyi müzisyene ve diğer izleyicilere saygılı olmaya davet eden bir uyarı ve uygulamadır. Bu uyarıyı dikkate almayanlar, Babylon görevlileri, müşteriler ve bazen de sahnedeki sanatçı tarafından ikaz edilir. Babylon, gerekli gördüğü takdirde, sessizlik politikasına uymayan izleyiciyi dışarı davet etme hakkını saklı tutar.

Etkinlik Programı

21:30 Nils Petter Molvær

Konum