Wild Beasts

İngiltere’nin Kendal şehrinin alternatif müzik sahnesine armağanı Wild Beasts, 2006 yılında çıkardıkları “Brave Bulging Buoyant Clairvoyants” parçasının duyulmasının ardından hemen alternatif müziğin en önemli plak şirketlerinden Domino ile anlaştı.

KENDAL

 
2008’de “Limbo” albümünü yayınlayan grup, esas 2009’un en iyi albümleri listelerinde ilk 10’da yer alan ve farklı çizgisiyle herkesi etkileyen “Two Dancers” çalışmasını yayınladıktan sonra büyük bir yükselişe geçti. Solist Hayden Thorpe, ona bambaşka bir hava veren yüksek perdeli tenor sesiyle Wild Beasts’in parçalarına görkemli ve provokatif bir hava kazandırırken, grup yenilikçi gitar tarzları ve derin altyapılarıyla da alternatif rock müzik sahnesini değiştiren bir hareketi de başlatmış oldu. Thorpe’un bu sıra dışı sesi grubun kendine özgü hipnotik gitarlarıyla birleşince ortaya çıkan rock senfonisi kesinlikle dinlemeye değer. Grubun basçısı Tom Fleming’in de zaman zaman güçlü vokalleriyle Thorpe’a eşlik etmesiyle grubun müziği çoklu bir boyut kazanıyor. Time Out Londra ve The Guardian gibi önemli İngiliz müzik otoritelerince Wild Beasts konserleri her zaman “haftanın konseri” olarak konumlandırılıyor. Hem müzikal anlayışlarında hem de sözlerinde radikal bir duruşa sahip Wild Beasts, gittikçe birbiriyle benzeşen alternatif müzik sahnesine taptaze bir doku getirerek yarının indie müziğinin ipuçlarını da veriyor. “Two Dancers” albümünün dünya çapındaki başarısı ve müzik eleştirmenlerinden aldığı tam notlarla bir anda üne kavuşan ve aralıksız turne programını sürdüren grup, albümün çıkış tarihinde The Sunday Times tarafından haftanın albümü statüsünü de kazanmıştı. Canlı performanslarında da aynı ihtişamlı havayı ve dinamizmi sürdüren grup, 2010 senesinde Efes Pilsen One Love Festival’inde de çok güçlü bir performansa imza atmıştı. 2011 senesi içerisinde çıkardıkları ve çıkar çıkmaz çok iyi eleştiriler alan son albümleri “Smother” ile aynı yükselişi devam ettiren İngiliz grup şimdi de yoğun istek üzerine Babylon sahnesini ziyaret ediyor!

 

Warm-Up: Shangri-La Soundsystem (Radyo Babylon)

 

After Party: Dancing Birds vs. Shangri-La Soundsystem

 

Bu konser kaçmaz çünkü

 Domino plak şirketinden yayınlanan albümleri “Two Dancers”, 2009 senesinin en iyi 10 albümü arasındaydı ve Mercury Ödülleri’ne de aday gösterildi.

 2010 senesinde Efes Pilsen One Love Festival’de sahne alan Wild Beasts, başarılı performanslarıyla festivalin en çok konuşulan gruplarından biri oldu.

 Solist Hayden Thorpe’un yüksek perdeli tenor sesini ve vokal de yapan grubun basçısı Tom Fleming’i Babylon’da canlı canlı dinlemek ayrı bir zevk olacak.

 Time Out Londra ve The Guardian gibi önemli İngiliz müzik otoritelerince Wild Beasts konserleri her zaman “haftanın konseri” olarak konumlandırılıyor.

 Bu sene çıkarttıkları son albümleri “Smother” yine 2011’in en iyi albümleri arasında gösteriliyor.

 Indie rock ve art rock severleri o gece bol gitarlı sağlam bir performans bekliyor.

 Konser sonrası Dancing Birds Feel The Beat vs. Shangri La Soundystem ile Babylon Lounge’ta after-party tam gaz devam edecek.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Wild Beasts

Konum