Wax Poetic

1997 yılında İlhan Erşahin ve onun New York'taki kulübü Nublu'da birlikte çaldığı müzisyenlerden oluşan Wax Poetic, kendine özgü tüm renk, ses ve titreşimleriyle 29 ve 30 Kasım’da iki gece üst üste Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Babylon'da.

2000 yılında kendi adını taşıyan ilk albümlerini yayınlayan Wax Poetic, Istanbul, Copenhagen, Brasil ve Nublu Sessions albümleriyle tüm dünyada ilgiliyle karşılandı ve özellikle Erşahin'in İstanbul ile olan modern ilişkisini yansıtan İstanbul albümüyle büyük beğeni topladı. Norah Jones, Bebel Gilberto, Sabina Sciubba, Karina Zeviani gibi önemli sanatçılarla çalışan İlhan Erşahin ve Wax Poetic ekibi acid-jazz, groove, trip-hop ve drum'n bass gibi modern ritimleri elektronik bir altyapıda bir araya getiriyor. Son olarak Sissy Clemens ve Gabriel Gordon’un iş birliğiyle sundukları yeni albümleri On A Ride’la karşımıza çıkan Wax Poetic bu sefer alışık olduğumuz Nublu tarzını klasik Americana ruhuyla beraber sunuyor.

***Garanti Gençlik Bankacılığı kartları ve Bonus kart sahiplerine bu etkinlikte ayakta biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Kart başına iki adet bilet alınabilmektedir.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
00:00 Tobumusikizm
20:30 Tobumusikizm
21:30 Wax Poetic

Konum