From Germany With Love: Dominik Eulberg

Goethe Institut İstanbul’un ve Babylon işbirliğiyle gerçekleştirdiği ve Alman ve Türk müzisyenlerin birlikte yer alacakları yeni konser serisi „Almanya’dan Sevgilerle“ Almanya’nın en yaratıcı djlerinden biriyle start alıyor.

„Ekolojik-Tekno“ müziğin kurucusu sayılan Dominik Eulberg, tutkulu bir ortinolog olarak ses repertuvarını doğadaki  tınılarla çeşitlendiriyor, bu tınıları hülyalı melodilerle birleştiriyor ve ambient ve dub-breakslerle parçalarına çok hareketli olmalarına rağmen organik ve neşeli bir özellik katıyor.

Sanatçının esin kaynağı ormanda yaptığı gezintiler, çünkü „burada bir sonraki dönemeçte neyle karşılaşacağımızı bilemiyoruz.“  Bir kuş dostu olan Eulberg için her tını önemli:  Bu tını ister bir kurbağanın vaklaması olsun, isterse de gaklayan bir kuş, Eulberg’in albümlerinde her hayvan sesine yer var.  Sanatçı albümlerine verdiği „Rohrdommel und der Wachtelkönig im Schachtelhalmlabyrinth""ya da „´Brenzlich, Brenzlich` dachte der Feuersalamander“ gibi isimlerle de farklılığını ortaya koyuyor. 

Eulberg doğadaki tınılar ve hayvan sesleriyle dolu müziğiyle sadece tekno dünyasında isim yapmakla kalmayıp, 2007’de Alman Plak Eleştirimenleri ödülünü aldığı ikinci albümü „Heimische Gefilde“yle tekno müziğin türlerüstü bir kabul görmesini de sağladı. 

Eulberg, Groove, Ravelineve  De:Bug gibi dergilerin yaptığı okuyucu anketlerinde bir çok kez ön sıralarda yer aldı, geçmişte yılın en iyi yeni albümü ya da en iyi yapımcısı ödüllerine layık görüldü. DJ olarak yaptığı çalışmalar ve  Hot Chip, DJ Hell, Tiefschwarz, Nathan Fake ya da  Roman Flügel gibi sanatçılar için yaptığı remikslerle de bir çok ödül topladı. 

Bonnlu müzisyen ve biolog Eulberg bugüne kadar yayınladığı her albümde doğa ve club müziğinin bütünlüğünü ortaya koydu.  Bunun en iyi örneği ise, 2011 yılında Alman Tabiatı Koruma Birliği işbirliğiyle yayınaldığı albümü  “Diorama” .

Dominik Eulberg Babylon’da vereceği konserde İstanbullu  djler Mabbas, Discolog ve Onur Büber’le birlikte sahneye çıkacak.

Bilet satışı: www.biletix.com veya gişeden

www.goethe.de/istanbul

www.babylon.com.tr

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış

Konum