Club Bangkok Early New Year's Party with Dj Sarıyılan

Birkaç ay önce arkadaşlarla kafaları çekmek için evde toplandık. Ağzınıza layık bir rakı sofrası kurduk ayıptır söylemesi.

Patates kızartmasından girdik Rus Salatası’ndan çıktık ve soframıza ne kadar kaliteli rakı mezesi varsa topladık. Tam 2 tek rakıdan sonra (evet 2 tek rakı) ev adeta bir karnaval havasına büründü. 

Birbirinin ağzına rakı kadehi dayayanlar mı dersiniz, kravatı kafaya Rambo yapanlar mı ? Unutulmaz bir gece olacağı kesindi.

Daha sonra canımız biraz canlı müzik çekti. Kederlenmiştik ve kulaklarımız saz-keman-acıklı sözler üçlüsünü arıyordu. Kalbimizin götürdüğü yere gittik ve Flash TV açtık. Şansımıza ‘Evlere Şenlik’ programı vardı yayında, başka birşey isteyemezdik heralde.

Ankaralı Yasemin’le kah coşuyor kah ağlıyorduk. Sanki duygularla, anılarla yükü bir rollercoaster’daydık ve teknisyen bir türlü indirmiyordu bizi. Küçük ve tatlı bir reklam arasında izlediğimiz bir reklam ise hayatlarımızı dramatik bir şekilde sonsuza kadar değiştirecekti o gece.

‘Küçük Olamam Büyümek İstiyorum’ diye haykırıyordu KOBİ reklamı. Adeta duygularımıza tercüman olmuşlardı. Dakika kaybetmeden dayandık en yakın bir bankanın kapısına. 

Saat gece 3 civarıydı destinasyonumuza ulaştığımızda. Sinsice yanımıza yaklaşan kaslı bekçi ağabey bizi: ‘gençler taşkınlık yapmayın, burası nezih bir mahalle, gidin burdan’ diye uyarınca Tarık-Mengüç-Adrenalini salgılayıp koşarak eve geri döndük.

Fakat yılmadık, teletext’den baktık KOBİ kredisi nasıl çekiliyor diye ve ertesi gün soluğu yatırım danışmanımızın yanında aldık. Hep kafeteryalarda, çay bahçelerinde çalmaktan sıkıldık. Kumpir ve kır pidesi yemekten sıkıldık. Biz de lüks bir hayat yaşamak istiyoruz, BABYLON ANA SAHNEDE ÇALMAK İSTİYORUZ diye bağırdık. 

Sonrasında neler oldu pek hatırlayamıyoruz, herşey çok hızlı gelişti. 

Sonuçta KOBİ yüzümüzü güldürdü ve 30 Aralık 2011’de Club Bangkok Babylon Ana Sahne’yi zimmetine geçirdi, hem de yılbaşı amaçlı.

30 Aralık’ta yüzüne bakınca %100 gülme garantili Kaan Sezyum (olsonovnez DJ Sarıyılan) ve yüzüne bakınca %100 tiksinme garantili Club Bangkok sizleri alkol içmeye, çökertme yapmaya, raksetmeye ve bağırıp bağırmaya Babylon’a resmen çağırıyor. 

‘Iyy 31’i akşamı hayatta Taksim’e çıkmam, zaten ben kutlamıyorum ki yılbaşını’ diyenler gelin 30 Aralık’ta bi çayımızı için.

The XX, The Magician, Kasabian, MGMT, Franz Ferdinand, LCD Soundsystem, Phoenix, Hot Chip, The Drums, Two Door Cinema Club, Human League, Sunshine Underground, Metronomy, Aeroplane, Blur, Miles Kane, Tom Vek, Vampire Weekend, Tiga, Friendly Fires, Late of the Pier, Klaxons, Arctic Monkeys, Simian Mobile Disco ve Libertines çalarak yeni yıla giriyor gibi yapacağız, adeta fake atacağız yılbaşına.

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
00:00 Club Bangkok

Konum