SERBEST / Yasemin Mori + Kolektif İstanbul + Korhan Futacı + Fairuz Derin Bulut

Hayırlı uğurlu olsun... Artık SERBEST Müzisyenler ve Yapımcılar Derneği de var...

Sık seyahat eden müzisyenlerin uzun zamandır en büyük sıkıntılarından olan havayolu şirketlerinin entrümanlara yönelik özensiz uygulamalarına karşı başlatılan ve kayda değer sonuçlar alınan ilk kampanyası "Entrümanıma Dokunma" ile adını duyuran SERBEST, şimdi de derneğin kuruluşuna ilk günden beri destek veren ve oluşumda bizzat bulunan müzisyenler ile ilk müzikli buluşmasını Babylon'da düzenliyor. Kolektifistanbul, Korhan Futacı & Kara Orkestra, Yasemin Mori, Fairuz Derin Bulut ve daha pek çok müzisyen dostumuzun katılacağı geceye herkesi bekliyoruz...

Gecenin tüm gelirleri derneğe bağışlanacak, zira Sivil Toplum Örgütü dediğimiz oluşumların, malum, öz kaynaklara ihtiyacı oluyor, ki projeler için çalışılabilecek bir alanımız olsun, bütçemiz olsun, herkese yarasın...

Peki SERBEST nedir, necidir, nicedir?

Şöyle ki:

SERBEST, Türkiye'de ve dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren müzisyen, yapımcı, organizatör, menajer ve her türlü kültür operatörlerinin kapasitelerini geliştirmek ve bu bağlamda çeşitli kültür - sanat etkinlikleri gerçekleştirmek amacı ile kurulmuştur. Müzisyenlerin birlikte hareket etme güdüsünü tekrar canlandırmayı, bu birlikteliği sadece müzisyenlerle değil, müzik mağazaları, üniversite müzik klüpleri, lutieler gibi müzikle ilgili farklı meslek kollarında faaliyet gösteren birey ve oluşumlarla beraber sağlamayı hedefler. Derneğin faaliyet alanı öncelikli olarak müziktir ancak bununla sınırlı değildir. SERBEST, her türlü kültür sanat oluşumunu ve ekolojik çalışmaları destekler.

SERBEST'in atacağı her adımda göz önünde bulunduracağı temel kriter, sürdürülebilir bir kültür - sanat politikası geliştirmektir. SERBEST, din, dil, milliyet, cinsiyet ve kültür ayrımı gözetmez. Yurt içi ve yurt dışı platformlarda hoşgörü, saygı ve dostluk ilişkilerini geliştirmeyi hedefler ve bu bağlamda etkinlikler düzenler. Kültürlerarası iletişimi geliştirecek her türlü etkileşimi destekler ve bu amaçla hareket eden oluşumlarla işbirliği yapar. SERBEST, Türkiye'de gerçekleştirilen başta müzik olmak üzere her türlü kültür-sanat faaliyetinin yurt dışında daha iyi duyurulmasını ve tanıtılmasını hedefler ve bu amaçla uluslararası projeler geliştirmek isteyen tüm oluşumları destekler.

SERBEST, Türkiye'de ve dünyada başta çocuklar olmak üzere tüm bireylerin sanat farkındalıklarını geliştirmeyi amaçlar. Bu bağlamda, gençlere, kültürel, sosyal, sanatsal ve bilimsel alanlarda çalışma olanakları sağlar ve yapıtlarını değerlendirir. SERBEST, gençlerin başta müzik olmak üzere her türlü kültür sanat alanındaki yeteneklerini eğitim yoluyla desteklemek amacıyla kurulmuştur. Bu amaçla konserler, festivaller, atölyeler düzenleyerek özellikle gençlerin müzik çalışmalarını sürdürebileceği, kendilerini geliştirebilecekleri platformlar yaratmayı hedefler ve varolan platformları destekler. SERBEST, yetenekli gördüğü genç sanatçıların eğitimlerini tamamlayabilmesi ya da daha iyi koşullarda eğitim görebilmeleri için eğitim bursları sağlar. Derneğin bir diğer sosyal sorumluluk alanı da kültür sanat alanında ve dolayısıyla hayatta varolmalarına katkıda bulunacak etkinlikler düzenlemek ve bu alanda faaliyet gösteren kuruluşları desteklemektir.

SERBEST, başta müzik alanında olmak üzere her türlü kültür - sanat alanında müze kurmak, arşiv oluşturmak amacı ile bu alanları güçlendirecek ve sürdürülebilirliğini sağlayacak yapılar oluşturmayı hedefler, çeşitli kurumlar ve bireyler arasında bilgi paylaşımını kolaylaştırmak için toplantılar düzenler. Derneğin elinde bulunan tüm arşivler halka açıktır.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
00:00 Yasemin Mori
00:00 Kolektif Istanbul
00:00 Korhan Futacı
00:00 Fairuz Derin Bulut

Konum