Acid Arab (DJ set) / 47 SOUL

Filistinli elektronik rock grubu 47SOUL, 30 Mart Cuma akşamı Babylon’da. Hemen ardından Ortadoğu şarkılarını yeniden yorumlayan Parisli ikili Guido Minisky ve Hervé Carvalho’nun projesi Acid Arab, Midnight Session ile Babylon'da.

47SOUL

Orta Doğu’nun sıra dışı gruplarından 47SOUL, Shamstep adını verdikleri yeni bir müzik türüyle dikkat çekiyor. Geleneksel Filistin sokak müziğini elektronik beat’ler, hip-hop, funk ve rock elementleriyle harmanlayan ekip, analog ses dönüştürücüler, gitar ezgileri ve coşkulu Arapça ve İngilizce sözler ile müziğini güçlendiriyor. Glastonbury, Womad, Boomtown Fair, Shambala, Bestival, Roskilde, Esperanzah, Roots gibi festivallerin yanı sıra birçok yeraltı müzik sahnesinde de çalan 47SOUL, Arap dünyası ve Avrupa’da büyük bir hayran kitlesine sahip. “Intro to Shamstep” teklileri Youtube’da 4 milyondan fazla görüntülenen dörtlü şarkı sözlerinde de eşitlik ve özgürlüğe çağrıda bulunuyor.

Acid Arab

Paris’in ünlü kulüplerinden Chez Moune’da çalarken tanıştıkları DJ Gilb’R ile çıktıkları Tunus seyahati ikilinin kariyerini değiştirdi. Orta Doğu müziğinden etkilenen Acid Arab, I:Cube Adnan Mohamed, Omar Souleyman ve Judah Warsky gibi isimleri konuk ettiği ilk EP’leri “Le Bon Vieux Temps” ile Love Fingers, Skudge, Tim Sweeney gibi DJ ve prodüktörlerden övgü topladı. Kenzi Bourras, Rizan Said, Cem Yıldız, A-WA, Rachid Taha, So ane Saidi ve Jawad El Garrouge gibi önemli müzisyenlerle de iş birliği yapan ikili, Doğu müziğinin kompleks ritimlerini tekno ögelerle sentezliyor.

Biletler için Mobilet!

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
21:30 Hünkar
22:30 47SOUL
23:59 Acid Arab

Konum