Dayanışma İçin Müzik: Hey! Douglas

Dayanışma İçin Müzik konserleri kapsamında; psikedelik ve disco müziğin yerli temsilcilerinden DJ ve prodüktörlerinden Hey! Douglas ile 30 Mart akşamı buluşuyoruz.

Pozitif olarak dayanışmanın gücüne inanıyoruz, yaşadığımız bu felaketin etkilerini ancak dayanışmayla ve birlikteliğimizle azaltacağımızı biliyoruz. Kültür-sanat kurumları paydaşları olarak; sanatçılarla ve sanatçı yönetim ekipleriyle dayanışma içerisinde, topluma destek olacağımız ve kültür-sanatın sürdürülebileceği bir süreç için çalışıyoruz. Bütün ahalimizi ve müziksever misafirlerimizi bu sürecin bir parçası olmak üzere davet ediyoruz ve desteklerini bekliyoruz. 

23 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştireceğimiz “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamını 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla bağışlayacağız. Programda yer alan sanatçılarımızın değerli destekleriyle mümkün olan bu dayanışma konserlerin bilet satış gelirleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yarattığı deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek üzere kullanılacak “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na katkıda bulunacaktır. Biletix ve Mobilet’in destekleriyle, yapılacak olan satışlarda hizmet bedeli eklemesi yapılmayacaktır. Detaylı bilgi için: https://babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik

Hey! Douglas

Ankara çıkışlı hip-hop ikilisi Mode XL ile müzik dünyasına giriş yapan VEYasin, 2013’ten bu yana Hey! Douglas mahlasıyla solo projesine devam ediyor. 70’lerin ve 80’lerin psikedelik, funk ve soul parçalarını elektronik dokunuşlarıyla ve disko sound’uyla harmanlayan Hey! Douglas; son zamanların başarılı solo projeleri arasında görülüyor. Psikedelik prodüksiyonlarındaki maharetini, tekli remix’leri ve 2019 yılında yayımladığı ilk albümü “Marşandiz” ile dinleyicisine sundu. VEYasin aynı zamanda psikedelik Anadolu müziğinin öncülerini İngiliz müzik sahnesinin çağdaş isimleriyle birleştiren “Air Anatolia” projesinin de üç müzikal direktörü arasında yer alıyor.  Kendine özgü sonik dünyasını canlı performanslarına yansıtan DJ ve prodüktör Hey! Douglas, orkestrayla gerçekleştirdiği live performanslarında dinleyicisini hareketin hiç durmadığı bir dans pistinde buluşturuyor.

Gecenin biletlerine Biletix’ten ve Mobilet’ten ulaşabilirsiniz. ​

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Dayanışma İçin Müzik: Hey! Douglas

Konum