Uluslararası Caz Günü: Barış Demirel BD Deneyimi, Sercan Debelec Sextet

30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde trompetçi, şarkıcı ve prodüktör Barış Demirel “BD Deneyimi” ve yerli caz sahnesinin üretken isimlerinden Sercan Debelec Sextet ile buluşuyoruz.

Barış Demirel “BD Deneyimi”
Trompetçi, müzisyen, şarkı yazarı ve prodüktör Barış Demirel’in son projesi “BD Deneyimi”, sanatçının kayıtlarında ve sahnesinde pop, hip-hop ve dub türleri ekseninde sunduğu türler arası bir deneyim. Barış Demirel, “BD Deneyimi”nde kendi şarkılarının yanı sıra popüler parçalardan yaptığı bir seçkiyi de yeniden yorumluyor. Yerli ve uluslararası sahnede birçok performans veren ve sayısız iş birliği yapan müzisyen ilk solo albümü “Mutluluklar”ı 2021’de yayımladı. İkinci albümü “Bi’ Aralar İyiydim”i geçtiğimiz günlerde dinleyicisiyle paylaşan Barış Demirel, İsviçreli prodüktör Kadebostany ile de ortaklığına devam ediyor. 30 Nisan'daki buluşmamızda Barış Demirel'e sahnede Kayra, Da Poet ve Cemil Türkocağı konuk olarak eşlik edecek. 


Sercan Debelec Sextet
Multi-enstrümantalist ve besteci Sercan Debelec, çocukluk yıllarında Türkiye’nin sayılı keman virtüözlerinden Ömer Can’la başladığı müzik eğitimini Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda sürdürdü. Müzikal yolculuğu boyunca birçok farklı ekiple çalarak edindiği sahne deneyimiyle birlikte; 2020’de piyano, kontrbas, trompet ve davul dörtlüsü için yazılmış ilk albümü “Delusions”ı yayımladı. Ertesi yıl bu kaydı, solo piyano albümü olan ikinci albümü “A Short Story” takip etti. 2020 yılından itibaren bu iki albümün yanında 11 single yayımlayan Sercan Debelec, son olarak "Upside Down" ve "Thanks For All The Fish" parçalarını dinleyicisiyle buluşturdu. Bütün üretimlerinde tematik bir kurgunun peşindeki müzisyen, bir yandan da psikedelik rock grubu Surf Arabesk’te klavye çalmaya devam ediyor. Fırat Ağacık ve Abkountry gibi isimlerle de iş birlikleri yapan müzisyenin üzerinde çalıştığı farklı projelerden biri olan Sercan Debelec Sextet’in ilk konseri içinse geçen yıl 32. Akbank Caz Festivali’nde buluşmuştuk. 

Piyano: Sercan Debelec
Trompet: Onurcan Çağatay
Gitar: Ozan Deniz Akkuş
Bas Gitar: Eylül Soylu
Synthesizer: Öykü Damla Gözel
Davul: Ekrem Eryılmaz

Biletler Biletix ve Mobilet'te!

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
21:00 Uluslararası Caz Günü: Barış Demirel BD Deneyimi, Sercan Debelec Sextet

Konum