Bilal Karaman's Manouche A La Turca ve Konukları


Türkiye’nin önde gelen gitar virtüözlerinden Bilal Karaman ve grubu Manouche A La Turca, 30 Ocak’ta, Caféturc ve LU Records iş birliğiyle, konuğumuz oluyor!

Manouche A La Turca’nın kurucusu, kuşağının en iyi caz müzisyenlerinden ve bestecilerinden BilalKaraman; Marcus Miller, Ricky Ford, Aydın Esen, Fernando Paiva, Leon Parker, Jack Gregg, Gustav Lundgren, Jarrod Cagwin ve Dianne Reeves gibi caz dünyasının önemli isimleriyle aynı sahneyi paylaştı ve birçok uluslararası projede yer aldı. 

2012 yılında “Amerikan Guitar Player” dergisinde Barry Cleveland imzalı röportajıyla yılın “yıldızı yükselen dört gitaristi” arasında gösterilen müzisyen; cazın özünde olan yenilik arayışının hiç peşini bırakmadan 2011’den bu yana dört albüm yayımladı. 

Django Reinhardt’ın öncülüğünü yaptığı Fransız gypsy-jazz türü Manouche’u merkezine alan Manouche A La Turca grubunun tohumlarını 2010 yılında attı. Gypsy caz standartlarının yanı sıra kendi coğrafyasından beslenerek Longa ve Sirto’ları da repertuarına kattığı projesi; 1930’larda Amerikan cazının Avrupa’yı etkilediği dönemde ortaya çıkan Fransız Roman Çingene müziğini Anadolu’ya taşıyor.

Şubat 2018’de ilk albümünü çıkaran Manouche A La Turca, bu albümün devamı olarak LU Records etiketiyle 3 yeni kısaçalar yayımladı. Paylaşımı, keşfi ve etkileşimi seven Manouche A La Turca, bu gecede gruba kendi alanlarında başarılı birçok müzisyen eşlik edecek. 

Bilal Karaman: Gitar

Özgün Bora: Gitar

Baran Say: Kontrbas

Konuklar

Muhammed Yıldırır: Keman

Ramazan Sesler: Klarnet

Nevcivan Özel: Tar

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Manouche A La Turca ve Konukları

Konum